Tvůrce kryptoměny Shiba Inu byl zřejmě odhalen

Jeden z významných influencerů, v kryptoměnové komunitě známý jako BitBoy, splnil svou hrozbu a zveřejnil údajnou identitu zakladatele Shiba Inu. Ve svém videu na YouTube předkládá několik důkazů o tom, že tvůrcem této kryptoměny je Neyma Jahan. Ten však tyto informace vehementně popírá na svém Twitteru.

Důkazy ukazují na společníka Sama Bankman-Frieda

Identita zakladatele Shiba Inu byla dlouho velkou neznámou a znám byl pouze pod přezdívkou Ryoshi. Před pár týdny ale zjistil Conor Grogan z Coinbase, že účet na Open Sea bývalého CEO FTX Sama Bankman-Frieda byl propojen s Ryoshiho účtem. V důsledku toho začalo mnoho lidí spekulovat o tom, že zakladatelem Shiba Inu může být sám SBF. Podle influencera s přezdívkou BitBoy to bylo ale jen jedním z vodítek, které ukazovaly na opravdového tvůrce tokenu Shiba Inu. BitBoy poukázal na to, že začátky Shiba Inu byly velice chaotické a první náznaky tohoto tokeny lze najít v protokolu Karma DAO. V tomto protokolu působil také SBF, spoluzakladatel FTX Ryan Salame, Andrew Lee a Neyma Jahan. Všichni tito byli vždy potencionálními zakladateli Shiba Inu. BitBoy ve svém videu ukazuje, mimo jiné, smazaný tweet od Andrewa Leeho. V něm se Lee přiznává k tomu, že zná zakladatele Shiba Inu. V dalších tweetech je pak zjevné, že token Shiba Inu byl poprvé vytvořen v roce 2020 v rámci skupiny Karma DAO.  https://youtu.be/Vk-rfSj9DlE BitBoy dále poukazuje na to, že token Serum (SRM) začínal také na Karma DAO a představil jej 28. července SBF. V současnosti je už jasné, že Serum byl pouze pump-n-dump token, který měl Samu Bankman-Friedovi vydělat peníze. Z toho tedy BitBoy vyvozuje, že také zakladatel Shiba Inu musí být jeden z výše zmíněných lidí, kteří se pohybovali kolem Karma DAO. Nakonec ale přišel, podle BitBoye, zlomový důkaz v podobě zprávy od jiného youtubera. Ten údajně potvrdil, že krátce po spuštění tokenu Shiba Inu jej kontaktoval Neyma Jahan. Nejmenovaného youtubera údajně požádal, aby odstranil všechny videa související s protokolem Unification. Tato událost přispěla k přesvědčení, že Neyma Jahan je tvůrce Shiba Inu, protože Unification je rovněž společností, která staví druhou vrstvu ekosystému Shiba Inu s názvem Shibarium. BitBoy také poukazuje na to, že Jahan byl zapojen do legendární transakce, během které bylo darováno několik miliard tokenů Shiba Inu Vitalikovi Buterinovi.

Údajný zakladatel Shiba Inu vše popírá

Další screenshot ve videu BitBoye ukazuje konverzaci, ve které člen DAO Karmo podepsaný jako Organizátor komunity (fund) žádá o zaslání tiskové zprávy o Buterinovi. Screenshotu ve videu ukazuje hned několik a je na nich vidět, že stejný uživatel zprostředkovává transakci Shiba Inu Buterinovi. Podle BitBoye je to jasný důkaz toho, že Neyma Jahan je Organizátor komunity (fund) a zároveň také Ryoshi, zakladatel Shiba Inu. Proti tvrzení youtubera se Neyma Jahan vymezuje na svém Twitteru a vše označuje za legrační informace z internetu. Zároveň ale přiznává, že je zakladatelem Unification. Vyvrací ale jakékoliv tvrzení o tom, že by kdy spolupracoval s SBF. Podle jeho slov se s SBF setkal jen dvakrát a ani v jednom případě neřešili obchodní záležitosti. https://twitter.com/neyma/status/1636532747882893312 Aktuálně je zřejmě věcí komunity Shiba Inu, aby se rozhodla, komu budou věřit. 
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.