Švýcarská banka s 2,5 miliony klienty bude nabízet investování do Bitcoinu a Etherea

Krátce po krachu Credit Suisse se jiná švýcarská banka rozhodla nabídnout svým klientům investování do Bitcoinu a Etherea. Jedná se o bankovní instituci PostFinance, která se spojila s digitální bankou Sygnum, aby mohla nabízet obchodování s kryptoměnami 2,5 milionům svých klientů. Jedná se jednu z největších maloobchodních bank ve Švýcarsku.

Investice do kryptoměn přichází v pravou chvíli

Pokud některá z bank chtěla nabízet služby související s kryptoměnami, nemohla si vybrat lepší načasování. Krátce po krachu Credit Suisse se PostFinance rozhodla nabízet svým klientům investování do kryptoměn. Ve Švýcarsku stále doznívá nervozita předchozích dnů, kdy jedna z největších bank v zemi nedokázala pokrýt likviditu pro své klienty. Právě proto by mohly investice do kryptoměn oslovit řadu lidí, kteří využijí možnost investovat do Bitcoinu a Etherea prostřednictvím své banky. Klienti tak nebudou muset znát problematiku Bitcoinu a přesto do něj budou moci investovat. Kromě obav z technické náročnosti, odrazuje řadu investorů také strach, že se zapojí do fungování šedé ekonomiky. Pro retailové investory nepředstavuje investice do kryptoměn žádný problém, velké firmy ale mohou mít problém se zavedením kryptoměnových investic do svých portfolií či daňových přiznání. Tuto nepřímou formu investic do Bitcoinu a Etherea ale využít mohou, protože kryptoměny budou vlastnit prostřednictvím banky. 

Podle ředitele investic Philippa Merkta z PostFinance jsou digitální aktiva nedílnou součásti finančního světa a jejich zákazníci chtějí mít přístup k tomuto trhu. Chtějí proto svým klientům nabídnout investice do Bitcoinu a Etherea z pozice důvěryhodné banky. Philipp Merkt dále dodává, že vybrali Sygnum Bank jako reputovaného a etablovaného partnera se skvělou nabídkou služeb. PostFinance chce svým klientům nabídnout, prostřednictvím svého partnera, nákup a bezpečnou úschovu. Přestože není zatím známá časová linka celé operace a spuštění nabídky, šéf B2B sekce Sygnum Bank již avizuje, že nepůjde jen o obyčejnou úschovu. Obě instituce chtějí svým klientům nabídnout také stakování, což může být zajímavý bankovní produkt pro úročení kryptoměn. Pokud se vše podaří, bude Švýcarsko zase o krok blíže k opravdové adopci kryptoměn - zejména Bitcoinu a Etherea.

Podle dostupných dat je Švýcarsko zemí s nejlepší adopcí kryptoměn v Evropě. Není ale jedinou zemí, ve které jsou banky ke kryptoměnám benevolentní a umožňují svým klientům investice do kryptoměn. Před pár dny oznámila lichtenštejnská banka VP partnerství s Metaco, díky čemuž budou moci poskytovat svým klientům investice do digitálních aktiv. S firmou Metaco se ze stejného důvodu spojily také německé banky DekaBank a DZ Bank. Své služby v této oblasti nabízí také banka N26, která působí ve většině evropských zemí. Je tedy dobré zjišťovat, že kolem kryptoměn nejsou jen problémy, jako to vidíme v posledních týdnech v Americe. Zatímco jedna země tvrdě bojuje proti kryptoměnovým firmám, jiné země zase umožňují investovat do kryptoměn klienty bank bez problémů. Pokud se vám tedy zdá, že regulacemi v Americe bude Bitcoin a další kryptoměny zničeny, nemějte strach. Existuje řada institucí a zemí, ve kterých jsou kryptoměny přijímány pozitivně a mohou do nich investovat také institucionální investoři a lidé bez znalostí z oblasti kryptoměn.

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.