Spoluzakladatel Redditu prozradil, kolik investoval do Etherea v roce 2014

Spoluzakladatel Redditu a velký kryptoměnový fanda Alexis Ohanian nakupoval Ethereum v předprodeji v roce 2014. Získaný kapitál teď využívá k investování do kryptoměnových startupů. Cena Etherea v roce 2014 byla pod jedním dolarem a Alexis Ohanian nakoupil ethery za 15 000 dolarů.

Ethereum tehdy stálo méně než 1 dolar

Alexis Ohanian je americký podnikatel a internetový podnikatel, který je nejvíce známý jako spoluzakladatel populární sociální sítě Reddit. Během svého studia se spřátelil s budoucím spoluzakladatelem Redditu Steveem Huffmanem a spolu v roce 2005 založili Reddit. Tento projekt se stal velmi úspěšným a dnes je Reddit jednou z nejnavštěvovanějších internetových stránek na světě. V roce 2013 založil první investiční firmu Initialized Capital a jako jeden z prvních investoval do kryptoměnové burzy Coinbase. Investici tehdy získal zakladatel a současný CEO Coinbase Brian Armstrong a byla ve výši 200 000 dolarů. V roce 2021 investovala firma Alexise Ohaniana přes 700 milionů dolarů do různých startupů. Jeho další firmy Seven Seven Six aktuálně drží přes 750 milionů dolarů v investicích do kryptoměnových startupů.  Tento úspěšný internetový podnikatel se před pár dny svěřil, že investoval do Etherea už při jeho vzniku. Prozradil, že nakoupil 50 000 etherů už v roce 2014, kdy za tento obnos zaplatil 15 000 dolarů. V té době měl jeden ether hodnotu pouhých 30 centů. Tehdy se mu velice líbila myšlenka decentralizovaných financí a uvádí, že je to skvělá investice pro každého, kdo nechce vlastnit pouze peníze vydávané státem. Pro investic do kryptoměn se rozhodl, protože tureční vojáci ukradli dědictví jeho rodiny během První světové války. Tato událost ho tehdy přiměla k nákupu Etherea. Při současných cenách má jeho investice hodnotu neuvěřitelných 82,5 milionů dolarů což představuje nárůst o 549 589 %. 

Ohanian vyzdvihuje výhody nezabavitelného majetku

Právě kryptoměny představují v dnešní době skvělou investici do něčeho, co nemůže zabavit žádný stát ani vláda. Sám Ohanian říká, že drží všechny své ethery bezpečně uložené a sám si spravuje své soukromé klíče. Což je praktika, kterou doporučuje všem, kteří investují do kryptoměn. Takto uložené kryptoměny jsou chráněny před problémy burz i zásahům regulačních orgánů. Ohanian se pro investice do kryptoměn rozhodl poté, co investoval peníze do Coinbase a dozvěděl se o NFT a dalších možnostech bezpečného uložení prostředků do kryptoměn. Ohanian ale uvádí, že tehdy měl investovat do kryptoměn daleko více peněz. S tímto problémem se ale potýká každý, kdo někdy investoval do krytpoměn. https://twitter.com/alexisohanian/status/1628242928215760896 Právě díky svým investicím do Coinbase a Etherea založil Ohanian další firmu s názvem Seven Seven Six. Ta následně investovala do 29 startupů souvisejících s kryptoměnami a v únoru 2022 použila výnos 500 milionů dolarů na financování dalších kryptoměnových investic. Společnost se aktuálně může pochlubit aktivy v hodnotě přes 750 milionů dolarů. Ohanian také dodal, že současný propad cen kryptoměn vnímá jako ideální příležitost pro investory, kteří chtějí do tohoto odvětví investovat větší obnos peněz. Zároveň dodává, že volatilita kryptoměn je stejný problém, jako inflace u běžných peněz. Navíc v dlouhodobém výhledu se může volatilita kryptoměn jevit jako daleko menší problém než inflace. Zatímco hodnota kryptoměn může kdykoliv vyskočit nahoru, špatně zvládnutá finanční politika států může zapříčinit inflační problémy, které se budou opravovat celé roky. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.