Přijďte na workshop – naučíte se pracovat s bitcoiny

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Bitcoin meetup v Paralelní Polis nejsou jen přednášky

Že je Paralelní Polis v pražských Holešovicích místo bitcoinu zaslíbené, už příznivci kryptoměn dávno vědí, o celém projektu jsem také psal v tomto článku. Úterní meetupy mají svoji tradici a zatím se zdá, že je dost zajímavých témat pro přednášky, které vždy přitáhnou solidní počet posluchačů.

Na druhou stranu, velká část prezentací není určena přímo bitcoinových začátečníkům, nebo pro ně nemusí být dostatečně srozumitelná. Po přednáškách je však vždy dost času na "decentralizované diskuze" v bitcoinové kavárně v přízemí a žádný dotaz není tabu.

Přesto si organizátoři bitcoin meetupů nedávno řekli, že je čas na širší osvětu. Vycházeli přitom z okruhu nejčastějších dotazů, které slyší nejen na úterních setkáních, ale se kterými se setkávají i "kryptopoštolové" při denním provozu v kavárně.

Workshop - bitcoin v praxi a jak si s ním poradit

Vznikl tak námět a nápad na workshop, který bude zaměřený na praktické využití bitcoinu. Co by vás mohlo nejvíc zajímat?
  • kde a jak bitcoin jednoduše získat
  • jak bitcoiny uchovávat bezpečně
  • jaké jsou rozdíly mezi btc peněženkami a jak je používat
  • jak se vyznat v bitcoinových transakcích a blockchainu
  • jak přijímat bitcoin v obchodě, nebo e-shopu

To jsou asi nejčastější otázky, které mohou bitcoinovým entuziastům připadat triviální, ale v praxi se s nimi u začátečníků setkají asi nejčastěji. A na tyto okruhy otázek bude také zaměřen worskhopový bitcoin meetup, který se bude konat v úterý 10.března 2015 od 18:30 v Paralelní Polis - Praha 7, Dělnická 43.

Program bitcoin workshopu

Aktuální bitcoin meetup začne sérií pětiminutových přednášek, které představí témata pro další diskuzi:

  • Martin Šíp - výběr a bezpečnost bitcoinové peněženky
  • Alena Vránová - představení hardwarové peněženky TREZOR
  • Petr Žílka - online nástroje a zdroje informací
  • Jan Pecinovský - chci přijímat bitcoin, co mám dělat?
  • Dominik Škoda - jak dostat bitcoin do eshopu za 15 minut.

Po 19. hodině bude pokračovat workshop ve skupinkách k jednotlivým tématickým okruhům a čas bude i na menší školení a individuální poradenství.

Po celou dobu si můžete vyzkoušet nákup bitcoinů v bankomatu, přítomen však bude i legendární "Kýbl", který obchoduje na Localbitcoins - určitě stojí za to zkusit výměnu "face to face".

A nezapomeňte si s sebou vzít notebook, tablet, nebo smart telefon, na místě si nainstalujete aplikace a může proběhnout vaše praktická iniciace do světa kryptoměn...

Přijďte do Mekky bitcoinu - kdokoliv a kdykoliv

Podobná setkání se v případě zájmu budou konat pravidelně, program bitconových meetupů je zajímavý pro všechny zájemce o kryptoměny, začátečníky i pokročilé.

Bitcoin Coffee

O všech akcích si můžete přečíst na webu Paralelní Polis , kde najdete také obrazové a zvukové záznamy z většiny přednášek a další materiály z prezentací.

A pokud chcete zažít atmosféru naživo, přijďte na kterýkoliv úterní bitcoin meetup, nebo jen tak, do Bitcoin Coffee - na kávu za bitcoiny. Jednou budete vyprávět, že jste byli přímo u zdroje počátku kryptoanarchie.. :-)

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (12 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.