Pomůže bitcoinu jeho stále větší rozšíření v Africe?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Bitcoin má v Africe obrovský potenciál

Afrika patří mezi země, ve kterých žije nejvíc lidí bez bankovního účtu, v některých částech kontinentu je to až 70% obyvatel. Také náklady na převod peněz jsou zde enormně vysoké. Bitcoin bývá proto často zmiňován právě v souvislosti s Afrikou jako technologie, která je schopná tyto problémy řešit.

Stejně jako jinde,  i v Africe přitahuje  bitcoin pozornost obchodníků a spekulantů. Burzy a směnárny zde začínají rozjíždět velký byznys. Mezi největší patří TagPesa, kterou nedávno převzala australská platforma IGOT. Hojně využívaná je také BitPesa , ta se specializuje na převody peněz do Afriky, s využitím bitconu za přijatelný poplatek 3%.

BitPesa, která plánuje další expanzi z Ghany do Tanzánie a Ugandy, nyní získala dalších 1,1 milionu dolarů od investorů, jako je Pantera Capital Management, Stephens Investment Management, Future/Perfect Ventures a dalších fondů VC.  BitPesa předpokládá, že jen do konce roku 2015 bude mít v Africe svou bitcoinovou peněženku více než 12 milionů uživatelů.

Bitcoin pomůže Africe, Afrika pomůže bitcoinu

Zmíněný příklad BitPesa ukazuje, jak mohou být kryptoměny Africe užitečné. Stejně jako v dalších zemích třetího světa je i tady velký problém např. posílání peněz příbuzným, aniž by se jejich podstatná část ztratila ve chřtánu různých zprostředkovatelů. Provize ve výši desítek procent nejsou výjimkou. Využití bitcoinu je v tomto případě bezkonkurenční.

Bitcoin Africa Conference

Jakkoliv cena bitcoinu v posledním roce klesla, ukazuje se, že má dostatečně odolný ekosystém a je to vidět i na obrovském tempu, jakým roste jeho přijetí obchodníky. A právě Afrika je příkladem, jak nedostatečné pokrytí běžných potřeb stávajícím finančním sektorem připravuje půdu pro další adopci kryptoměn. Že by to mohlo nastartovat další růst zájmu o bitcoin a tím i jeho cenu, je nasnadě.

Velký zájem o digitální měny je vidět i v Jihoafrické republice, kde se tento týden koná v Kapském městě velká událost - první Bitcoin Africa Conference. V Johannesburgu nedávno proběhla mezinárodní konference  Cards&Payments, zaměřená na moderní platební prostředky a i tady byl bitcoin často probíraným tématem.

zdroj: edwardtjgerety.org, newsbtc.com 

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.