Obchodní adresář YELP oznámil podporu bitcoinu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Přijímáte ve svém podniku bitcoiny? Dejte o sobě vědět!

Obchodní adresář YELP, založený v San Franciscu, včera oficiálně oznámil podporu bitcoinu. YELP je v USA velmi populární, funguje však celosvětově, k vyhledávání místních podniků a služeb slouží i v České republice - web najdete i v české verzi.YELP a bitcoin v ČR

Najdete zde nejen všechny informace o obchodech, restauracích, hotelech a dalších službách, ale také uživatelské recenze apod. A jednou z funkcí, kterou nyní YELP přidal, je informace o akceptovaných platebních metodách podniků zařazených v adresáři.

Již od 10. dubna se šířily zvěsti o podpoře bitcoinových plateb, včera byly tyto zprávy potvrzeny oficiálně na webu společnosti:

"Neustále přemýšlíme o tom, jak to udělat, aby naše služby pro spotřebitele a podniky byly ještě užitečnější. S radostí proto oznamujeme, že jsme dnes na stránky přidali novou funkci: Přijímáme bitcoin - ANO."

Obchodníci se dočkali

Majitelé firem, které přijímají bitcoin jako jednu z platebních metod, nyní můžou tuto funkci přidat do svého profilu - hned vedle dalších informaci o otevírací době, parkování, akceptaci platebních karet apod.

V USA byla tato zpráva přijata s nadšením, hlavně mezi obchodníky, kteří se za tuto možnost již dlouho přimlouvali. Mnoho z nich teprve včerejší oznámení přesvědčilo o tom, že bitcoiny zařadí mezi ostatní způsoby plateb.

YELP také na svém blogu přinesl informace o digitálních měnách pro uživatele, kteří s nimi dosud nepřišli do styku. Chválí bitcoin jako nástroj rychlé, bezpečné a nízkonákladové platby, která umožňuje podnikům provádět transakce bez nutnosti ukládat citlivá data uživatelů.

"Doufáme, že zavedení atributu Bitcoin poskytne další způsob, jak spojit uživatele s těmi nejlepšími místními podniky." YELP

Btctip bude sledovat, jak tuto možnost využijí podniky a služby v České republice. Brzy se můžete těšit na článek, jaké výhody přináší akceptace bitcoinů jak pro firmy, tak pro jejich zákazníky.

Máte ve svém okolí někoho, kdo zavedl bitcoin jako platební metodu? Nebo se k tomu teprve chystá? Sdílejte s ním prosím tento článek, dejte vědět přátelům a pomozte bitcoinu k ještě většímu rozšíření i u nás!

zdroj: Coindesk

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.