Nike & McDonald’s vstupují na scénu Metaverse, ETF odmítnuto a další zprávy

Dva býčí krypto týdny jsou opět za námi a jako vždy se toho ve sféře kryptoměn událo nemálo. Během poslední doby to vypadá, že opět sílí narativ okolo NFT, meme projektů a technologií škálování…

Gamestop “meme-spekulace“ jsou zpět, tentokrát spojené s Loopringem

Velmi zajímavé cenové akce se během posledního týdne dočkal hlavní coin sítě Loopring (LRC). Loopring je technologií, která uživatelům umožňuje vytváření vlastních decentralizovaných burz. Během posledního týdne tržní objem LRC dotkl až astronomických 4 miliard dolarů. Čím byla celá cenová akce poháněna? Ničím jiným, než starými známými spekulacemi napojenými na nejznámější “meme akcii“ Gamestop. S tím ostatně souhlasí i Dragos Dunica, spoluzakladatel analytické služby DappRadar:
„Velké pohyby ceny LRC spojené s citelnými objemy spekulací ohledně napojení na Gamestop přivedly k tickeru LRC značné množství obchodníků hledajících příští profitabilní swing,“
vysvětluje svůj pohled na věc Dragos. Nicméně, celá spojitost Gamestopu, Loopringu a nedávného boomu okolo Metaverse projektů je vcelku zajímavá. Horká debata probíhá konkrétně okolo vyhlídky na možný NFT market z dílny Gamestopu založený na technologii Loopring. Pokud by tomu tak opravdu bylo, lze očekávat masivní síťový efekt jak ze samotného Gamestop NFT trhu, tak z euforických spekulací, které celá věc bezpochyby vznítí. Navíc, spekulace okolo Gamestopu a Loopringu má velice blízko k momentálnímu nadšení okolo Metaverse projektů. V případě, že se Gamestop pustí do NFT a jako poskytovatele infrastrukturní technologie si vybere Loopring, lze očekávat, že průchod do Metaverse projektů nebude daleko. Navíc, diskuse okolo vysokých poplatků na síti Ethereum je neméně horká. Jako uživatelé NFT trhů a hráči Play to Earn her potřebujeme rychlé a levné sítě. Právě tím se má údajně chlubit Loopring, jelikož se jedná a jednu z úhlavních ZK-Rollup technologií dneška. Jako doporučení konec této kapitolky pro vás máme zajímavou informaci o rollupu ZK-Sync, který s největší pravděpodobností chystá komunitní airdrop nativního tokenu sítě. Více informací naleznete na blogu projektu.

Bitcoin VanEck’s ETF odmítnuto!

Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) učinila něco, čeho se obával celý trh – spotové Bitcoin ETF společnosti VanEck’s bylo odmítnuto. Nicméně, tržní šok nebyl až tak veliký, jelikož se rozhodnutí zejména díky v předchozí době vyjádřené preferenci zástupce agentury SEC Garyho Genslera o tom, že upřednostňuje ETF ve formě futures kontraktů, očekávalo. Vypadá to, že zdržování okolo dlouholeté debaty VanEck’s ETF se ještě o něco prodlouží. Tak jako tak, dva další ETF produkty jsou již v plném provozu a během minulých pár týdnů se dost možná zasloužily o nárůst v pozitivním sentimentu vůči Bitcoinu, což se ostatně odrazilo i v cenovém růstu. Konkrétně se jedná o ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) a Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF; předchozí BTFD). 

Investice do Crypto Gamingu masivně rostou

Ne nadarmo jsme před měsícem psali o nadcházející masivní vlně, která však z trendu přeroste v další trilionový průmysl – Metaverse a Play to Earn. Náš úvodní článek najdete zde. Astronomický potenciál Play to Earn a Metaverse průmyslu si uvědomují i masivní figuranti krypto scény, jako je Andressen Horowitz, Cosmos, Polygon Studios či Solana Ventures. Právě výše zmínění a velmožní hráči se během minulého týdne rozhodli investovat 725 milionů USD do nadcházející krypto gaming platformy Forte. Mezi další herní figuranty hrající roli v nadcházející platformě patří Animoca Brands, Warner Music Group, Playstudios a další. Vypadá to, že nový Steam či Origin se nám bezpochyby vyrýsuje v průmyslu kryptoměn. Zdali to bude Forte či jiný projekt, se uvidí. Nicméně, sledovat tento nově vzkvétající průmysl se rozhodně vyplatí.

Microsoft atakuje Metaverse závod

Během poprasku okolo re-brandingu Facebooku na Metu a následného výbuchu Metaverse projektů jako je Decentraland či Sandbox mnozí dost možná přehlídli, že je zde další významný hráč, který do průmyslu znenadání vstupuje – Microsoft. Prvním tahem Microsoftu je představení platformy Mesh, která je v podstatě extenzí dosavadně používané aplikace Microsoft Teams. Mesh má být kolaborativní platformou, která s sebou přináší aspekt virtuální reality, jako jsou NFT 3D avatary nahrazující samotné uživatele. Finální verze platformy Mesh má na trh přijít během první poloviny roku 2022. Nicméně, Mesh bude dozajista pouze prvním krůčkem Microsoftu do rozsáhlého světa kryptoměn, NFT a celého Metaversu. Nezapomínejme, že má Microsoft v malíčku Xbox. Nepřekvapilo by nás, kdybychom během nadcházejícího půl roku slyšeli oznámení o nadcházejících aplikacích a hrách přímo pro Xbox, které se budou pyšnit přímým napojením na jeden z Metaverse projektů. Který projekt to bude? Toť otázka, nicméně, lídry dnešního Metaverse trhu se nevyplatí přehlížet. (kuck Enjin kuck…)

Reddit plánuje tokenizaci Karma pointů

Pokud jste uživatelem největšího světového fóra Reddit, dobře víte, co to jsou Karma pointy. Nejlépe hodnocení uživatelé Redditu jsou komunitou ohodnocování Karma pointy za kvalitní, přínosné komentáře či posty. Jedná se v podstatě a komunitní, vzájemné ohodnocování. Profil, který má nahromaděno více Karma pointů než jiný, je automaticky považován za hodnotnější, zkušenější či řekněme i důvěryhodnější. Zajímavým developmentem je zde oznámení Rahula, jednoho z hlavních inženýrů platformy Reddit, o chystaném napojení Karma pointů na blockchain, a tedy výsledné tokenizaci a zpeněžení celého Karma systému. Cílem snažení má být dle Rahulova vyjádření „navýšení interakce mezi uživateli a nalákání až 500 milionů nových uživatelů“.
„Vaše komunitní body budou existovat čistě na blockchainu, nezávisle na platformě Reddit. Karma body budete mít tedy čistě ve vlastní kontrole, stejně jako tomu je u BTC!“
Z technologické strany věci se Reddit rozhodl spojit síly s jednou z největších layer-2 platforem Arbitrum. „Jak chceme Karma bodů na blockchainu dosáhnout, ptáte se? Za tímto účelem jsme se spojili s týmem OffchainLabs, developery vrstvy pro škálování Arbitrum,“ vysvětluje dále Rahul. Krypto proniká do každodenního života. Aplikace jako je komunitní hodnocení profilů ve formě Karma pointů na platformě Reddit se zde doslova nabízí.

Nike a McDonald’s vstupují na NFT trh

Všechny cesty vedou k NFT, což si dobře uvědomují i ty největší značky a obchodní řetězce světa. Jedním z nich je i nejoblíbenější, pro mnohé ne zrovna ideální či zdravý, ale i tak profitabilní fast food řetězec McDonald’s, který se nedávno nechal slyšet, že během oslavy 40. výročí McRib, přivede na trh první oficiální McDonald’s NFT. Konkrétně se bude dle slov samotného fast foodu jednat o kolekci speciálních charakterů a kartiček, které budou ověřitelné na blockchainu. Další veleznámou značkou, která se (ne)překvapivě přidává k NFT mánii, je Nike (NYSE: NKE). Megalomanská značka poskytující obuv a sportovní oblečení takřka celému světu se nedávno nechala slyšet, že „přemýšlí o vstupu do metaversu a NFT technologií“. Vstup značky Nike do virtuálního blockchain světa zřejmě nebude malým krokem. Dle slov Matthiewa Kishe, zkušeného korespondenta pro magazín Business Insider, se jedná o „tah Niku do světa metaversu ve stylu all-in“. Vaše tenisky Nike si tedy dříve nebo později budete moci obléknout i na vašeho Metaverse avatara. Nákupy značkového oblečení brzy dostanou doslova a do písmene nový rozměr.

ZDROJE:

Wang, N. (2021, November 12). Sec rejects Vaneck's Spot Bitcoin ETF proposal. CoinDesk Latest Headlines RSS. Ledesma, L. (2021, November 12). Loopring Price up 7-fold this month on GameStop speculation, Metaverse Bets. CoinDesk Latest Headlines RSS. Akhtar, T. (2021, November 12). Big money apes into blockchain gaming with $725M fundraising for Forte. CoinDesk Latest Headlines RSS Emilio Campa, G. D. (2021, November 12). Why Microsoft may beat Zuckerberg to the metaverse. VentureBeat. Warren, T. (2021, November 2). Microsoft teams enters the metaverse race with 3D avatars and immersive meetings. The Verge. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]  
4.3/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.