Kurz BTC – analýza. Ani o prázdninách se bitcoinu dolů nechce

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Prázdninový týden utekl jako voda, mnozí již mají svou první dovolenou za sebou. I o prázdninách se budeme věnovat trhu s Bitcoinem. Jen dopředu hlásím, že analýza nejspíš nevyjde 22.7. kdy si místo vlnkování na trhu budu užívat vlny na moři a pak v týdnech 19.8, 26.8 a 2.9, v tu dobu chystám zůročit své zisky a navštívit vzdálené exotické destinace.

Snahy o pokles ceny bitcoinu naráží na rostoucí na support

Minulý týden jsem upozorňoval na linii (červená linie - viz graf), která, pokud bude proražena, ukazuje na možný budoucí růst a pravděpodobně zformování dalšího vrcholu pod 3000 USD. Za tímto názorem si zatím stojím, byť ten výstup nebyl tak rychlý, jak bych si představoval. Došlo sice k překročení ceny 2600 USD, ale následně se zformovala velice podobná situace jako 23.6. Tehdy to skončilo výprodejem a proto jsem předpokládal, že tentokrát to bude jinak. Nu, nestalo se, k nějakému poklesu přeci jen došlo, i když zatím o méně, než tehdy. V době psaní analýzy odečítám na Bitstampu cenu 2500 USD, což je o 100 USD méně, než na začátku pátečního výprodeje. Co je to ale 100 USD při takových cenách? kurz bitcoinu graf červenec 2017 Na grafu se těžko hledají nějaké záchytné body. Asi nejvýraznější jsou dvě důležité linie. Tou první je rezistance, která pro Bitstamp vychází kolem 2970 USD. Druhou linií je rostoucí support (zelená trendovka). Díky té druhé linii je dobře vidět, že každý další pokles je menší a menší a neustále se zvyšuje cena obratu. Může to napovídat tomu, že na této linii je poptávka stále ještě silná. Cena bitcoinu by se překročením této linie dolů velmi pravděpodobně dostala do flip zóny a mohlo by dojít k dalšímu propadům, do té doby ale je nutné s poptávkou na této linii počítat - a jak se v minulosti ukázalo několikrát, ani krátkodobý propad pod suport neznamenal zahájení výprodejů. Všechny ostatní line namalované na grafu, které se opírají o různě vybrané vrcholy na grafu, neprozrazují vůbec nic. Snad jen trend, který je od poloviny června mírně klesající, což může naopak signalizovat pokračování předchozího růstového trendu. Na to bych ale v tuto chvíli tolik nesázel. Asi největší šanci dávám růstu k rezistanci a vytvoření druhého vrcholu. Proto bych v tuto chvíli navrhoval (větší) část rozpočtu použít na nákup na aktuální ceně kolem 2500 USD (pokud je pro Vás hlavní měnou bitcoin, pak bych uzavřel všechny dolarové pozice a zůstal v bitcoinu, stejně tak uzavřít všechny otevřené shorty). Na grafu je namalovaná oblast, kde lze spekulovat na růst, přičemž červená oblast vyznačuje případnou ztrátu, včetně místa, kam umístit stoploss. Ten lze umístit někam mezi 2300-2400 USD. V mém případě je riziko ztráty 139 USD oproti potenciálnímu zisku 471 USD. RRR vychází 3.39, což je relativně slušné. Upozorňuji dopředu, že tato spekulace nemusí vyjít, takže mne pak nebijte, takový je život spekulanta. Právě z tohoto důvodu je potřeba dopředu těch 139 dolarů považovat za oběť a raději si je rovnou odečtěte už teď. Z ostatních možností dávám na druhé místo pohyb do strany ve vlnkách. Tam je asi největší nebezpečí vlnka pod stoploss, která by způsobila, že po prodeji na stopce "se to otočí". Možnost výprodeje dávám až na poslední místo, tam pravděpodobnost vzroste při proražení trendové linie.

Sentiment na trhu, úroky na půjčkách

Futures OKEX - Top Traders: sentiment je vyrovnany: 50:50 jak na hlasy, tak na objem Bitfinex - Poměr long:short vychází 18:8 (převažují pozice long) Úroky na Bitfinexu - V minulém týdnu klesly průměrné úroky na USD z 0,08% na 0,05%. Úroky na Bitcoiny mírně klesají z 0,033% na 0,030%. Hloubky trhu: Bitstamp - 4:3 prodávající, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 3:2 prodávající, OKCoin - vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno. Doporučení: Nákup pro spekulaci na růst k 2970 USD, stoploss 2360 USD. Short nedoporučuji. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.