Kurz bitcoinu – analýza. Zůstáváme v sestupném trendu?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Zvoní Bitcoinu hrana? Nebo jsou všechny ty negativní zprávy, které přichází z Číny, jen takovým strašením? Bitcoin dál přijímají další a další hráči na trhu, ale tyto zprávy už netáhnou kurz bitcoinu nahoru jako dřív. Bitcoin znají také ve třetím světě, jeho kouzlu už propadli i Japonci. Pro další růst však potřebuje Bitcoin poptávku, zejména pak obyčejných uživatelů.

Korekce srovnána, zatím ale není co slavit

Kéž by trochu optimismu mohla přinést i technická analýza. Zatím to však nijak růžově nevypadá. U technické analýzy ale není nikdy vše 100% jisté a tak můžeme doufat, že nakonec vše dopadne jinak. Přeberte si to jak uznáte za vhodné. Minulý týden došlo ke korekci předchozího pádu, který se zastavil na hranici 3000 USD. V korekci se cena bitcoinu vrátila až k 4100 dolarům. Kdo nakoupil poblíž 3000, ten mohl vydělat přes 1000 USD, což je nádherné. Ale tohle se nejspíš povedlo málokomu. V druhé polovině týdne potom došlo k propadu a cena se zastavila na 3490 USD. Sobota už byla ve znamení optimistického růstu. bitcoin kurz graf analýza Nicméně, zatím není co oslavovat. Všimněte si, jak se graf zatím drží pod červenou trendovkou. Trendovku můžeme považovat za kritickou linii, pokud bude proražena, bude to zřejmě znamenat konec sestupného trendu. Otázkou je, kdy, případně kde (na které ceně) k tomu dojde. Prvním adeptem je křížení se zelenou trendovkou, která má sklon dosavadního růstu a je definována pomocí dvou výrazných minim v historickém vývoji. Ke křížení by mělo dojít na ceně 3460 USD. Tuto cenu lze nyní považovat za lokální suport. Průrazem tohoto suportu se otevírá cesta k opakovanému testování hranice 3000 USD. To by bylo ideální místo k nástupu cesty zpět nahoru. Pokud ale i tento test selže, pak může dojít k velkému výprodeji a ten nejčernější scénář počítá i s cenou 1810 USD, kde by mohlo dojít k odrazu. Tenhle propad může nastat náhle, třevba během jednoho dne, včetně odrazu někam do prostoru 2300-2800 USD. Zní to moc pesimisticky? No, je třeba počítat i s nějakým anomálním chováním, například, že se vše třeba v pondělí ráno utrhne a zastavíme se až nad 6000 USD. A nebo že si vsadím v loterii a vyhraju milion. Určitá šance tu je. Navzdory takové možností se spíš doporučuju připravit na propad, většinu prodat a dokoupit až při průrazu oné červené trendovky. Pro jistotu.

Sentiment trhu, burzy a úroky na lendingu

OKEX (OKCoin futures) TOP traders hlasují z 53% pro long, nicméně přes 40% prostředků je alokováno pro short, pouze 21% pro long. Dá se předpokládat, že short drží velcí hráči, kteří mají menšinové zastoupení v hodnocení TOP traders (jednoduše jich je tam méně) Bitfinex: Tam je alokace pozic v poměru (long:short) - 16:24 - zde toto číslo zahrnuje všechny obchodníky s marginem (Poznámka: U futures není možné provést měření nad všemi obchodníky, protože počet longů a shortů je na celém futures trhu neustále v rovnováze. U margin pozic to možné je, protože protistranou jsou nepákoví obchodníci, jejichž sentiment se změřit nedá) Na Bitfinexu si lze dolary půjčit za 0.045% což je pokles z 0,02 procentních bodů. Bitcoiny si lze půjčit za 0,025%, tam se úrok výrazně nezměnil. Doporučení: Trh je rozkolísaný, vládne vysoká volatilita a není jisté, kám se vydá. V tuto chvíli vše nasvědčuje poklesu. Dokud nedojde k překročení červené trendovky, doporučuju mít prodáno. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.