Kurz bitcoinu – analýza. Výprodejům nemusí být konec

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Bitcoin celý minulý týden výrazně oslaboval a cena se na Bitstampu dostala až na hodnotu 7650 USD. Výprodeje zřejmě pocuchaly nervy nejednomu HODLerovi. Otázkou dne tedy je, zda bude kurz bitcoinu dál padat, nebo se dočkáme nějakého obratu?

Vyhlížíme proražení klesající trendovky

bitcoin analýza únor 2018 Graf jednoznačně ukazuje, že k obratu může dojít jedině v případě, pokud se cena vymaní z vlivu zvýrazněné červené trendovky. K tomu by mohlo dojít na současných cenách, ale i tak je třeba s nějakým dalším propadem počítat. Support aktuálních cen se zatím jeví na ceně 7640 USD, což je zhruba nejvyšší cena první poloviny loňského září. Často to bývá tak, že cena testuje předchozí vrchol a zatím to, zdá se, vychází i zde. Pokud by došlo k breaku směrem nahoru, pak se cena bitcoinu může zastavit kousek pod 12000 a začít otáčet zase dolů. Proto doporučuji s nákupem počkat až cena prorazí červenou linii, ideálně s vysokými objemy. Pokud však cena půjde do boku, nevypovídá to u budoucím vývoji zhola nic. Delší pohyb do boku totiž může vyčerpat suport a výsledkem být další propad o pár tisíc dolarů níže.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

Po pátečním pondělním nárůstu shortů až do parity došlo v pátek uzavření short pozic a aktuálně jsou longy a shoty na Bitfinexu v poměru 23:14 pro long. Na OKEXu 55% TOP traders sází na long v poměru 55:44 na hlasy a 36:30 na objem Dolary lze na úvěr získat za úrok 0,0347%. Bitcoiny lze zíslat za 0,0369%, obojí je ve výrazném poklesu. Doporučení: Zatím nenakupovat, případně nakoupit jen za malou část vašeho rozpočtu. Spíš být připraven na další propady. Pokud držíte Bitcoiny, tak na prodej je podle mě pozdě, držet dál. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.