Kurz bitcoinu – analýza. Vybírání zisků, nebo začne výprodej?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Bitcoin má za sebou týden rapidního růstu. Překročení cen 1700 až 1800 USD se tak logicky dostalo i na stránky mainstreamových médií, což by mohlo vyvolat pokračování nákupní horečky. Zatím to ale vypadá spíš na vybírání zisků. Co nám přinese slabý víkend a lze čekat rekordy příští týden?

Bitcoin jde po překonání ATH do korekce

Maximální cena na Bitstampu vystoupala na 1898 USD. Od minulého týdne tedy kromě pátku nebyl jediný den, který by namaloval červenou svíčku. Teprve až v pátek se někteří investoři rozhodli vybrat zisky. Dá se tedy očekávat nějaká korekce, ale její hloubku lze nyní těžko odhadnout. Kurz bitcoinu vystoupal vysoko, za poslední měsíc a půl bylo možné na jednom bitcoinu získat až 1000 dolarů. Když se ale podíváte na objemy, nelze říct, že se jedná o nějaká maxima. Klasický sell-off je doprovázen obrovskými objemy a v tomto ohledu to vypadá, že páteční pokles je jen malé narovnání cen, které letěly nahoru příliš rychle. Vyrovnávací úroveň může být někde kolem 1500 USD. cena bitcoinu analýza graf květen 2017 Jestli bude cena bitcoinu padat a jak rychle, není ještě zcela jasné. Zatím to padá. Prodat? Část bych odprodal. Ale to možná chtělo už ve čtvrtek. Na grafu jsem započítal vliv trendovky. ten ale nemusí být až tak velký. Navíc je trendovka velice prudká, proto bych spíš věřil odrazu od rezistance, ze které se teď stane support. Doporučuji tedy něco prodat a vyčkávat. S každým výstupem o trochu víc bych možná něco upustil.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKCoin má vyrovnaný sentiment co se hlasů týče. Skoro 40% marginů má v longu, pouze 24% v shortu. Pokud to bude padat dál, začnou praskat marginy a pád urychlí. Snad tamní obchodníci vědí co dělají. Bitfinex naopak sází na shorty: (14:18) Zajímavé je, že úroky na USD stouply na 0.1%, zatímco Bitcoiny lze získat za 0.075% Hloubky trhu: Bitstamp - 3:2 kupující, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 4:3 kupující, OKCoin - vyrovnáno, Kraken 2x prodávající. Doporučení: Vybírat zisky. Je lepší prodávat po silnějším růstu. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.