Kurz bitcoinu – analýza. Velký pohyb je na spadnutí

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
.
Původně jsem chtěl napsat nějakou pěknou aprílovou analýzu, napadlo mě, že bych si založil novou měnu a rovnou jí vytvořil graf a nad tím udělal nějaký závěr, třeba že poletí raketově nahoru. Jenže jak koukám na graf z minulého týdne, začínám mít pocit, že bych prošvihl důležitý moment a včas vás neupozornil, co se vlastně na bitcoinovém trhu chystá. A určitě to nebude nic malého. Ale nepřeskakujme..

Další pohyb ovlivní cenu bitcoinu zásadním způsobem

Minulý velikonoční víkend začal rozhodně slibně. Po krátkém pátečním a sobotním přešlapování došlo v neděli v odpoledních hodinách k výšlapu až k ceně 431 USD. Výše se však ceny nedostaly a v úterý před obědem došlo k výběru zisku a pak následně k výprodeji ve snaze srazit cenu pod 410. Krátkodobě se cena bitcoinu ocitla až na 407, ale ukázalo se, že na těch místech je opravdu silná podpora, která vrátila kurz bitcoinu nad 410 USD. Později se již nepodařilo tuto hranici dlouhodobě překročit. V době psaní analýzy se cena točí kolem 418 USD.

bitcoin kurz duben 2016V tuto chvíli jednoznačně dávám větší šanci pro další pokračování směrem nahoru. V důsledku snižujícího se objemu lze očekávat, že jakýkoliv pohyb jakýmkoliv směrem nebude malý a zásadním způsobem ovlivní budoucí kurz bitcoinu. Pokud by došlo k naznačenému vývoji, pak lze první zastávku očekávat okolo ceny 560 USD. Vyznačují to světle zelené oblasti , které můžeme sledovat podél celého trojúhelníku.

Protože tvrdím, že půjde o významný pohyb, rozhodně bych umístil stoploss - a to na cenu mezi 402-410 USD. Osobně doporučuji 402, aby nebyl SL zasažen nějakým trnem na svíčce. Podporu 402 je možné vidět na několika odrazech v minulosti a je to také 61,8% úroveň na Fibonacciho retracement. I s takto velkým SL je potenciál zisku 10x vyšší.

Alternativní možnosti je pokračování pohybu do strany. Tuto variantu dávám na druhé místo. Nejméně pravděpodobný je pohyb dolu. I přesto je třeba s takovou variantou počítat.

Ethereum zřejmě čeká korekce ceny

Pro příznivce ETH nemám dobré zprávy. Podle mého názoru bude těžké překonat aktuální rezistenci a noví hráči nebudou chtít nakupovat, dokud nedojde ke korekci. Pokud chcete nakoupit, počkejte na pokles.

ethereum cena duben 2016

Burzy, úroky, hloubka trhu

Na Bitfinexu rostou úroky pro USD půjčky a to z 0.029% na 0,035%. Vzrostly i objemy o zhruba 1 mil USD, ale z toho se nedá moc usuzovat. Nárůst očekávám spíš až při vlastním pohybu. Roste tale počet shortů, v průměru o 4000 BTC, což trochu oživilo i úroky na úroveň 0,025%

Hloubka trhu: Bitstamp 2x kupující, BTC-e prodávající (sellwall), Bitfinex 3:2 kupující, BTCChina parita, Kraken 3:2 prodávající.

Doporučení: Nákup se stoplossem 402 USD. Velký potenciál k zisku, který ale není garantován. Aktuálně vysoce rizikové období

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Pixabay [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.