Kurz bitcoinu – analýza. V létě výrazný růst nečekejte

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Já vím, že jsem minulý týden sliboval po halvingu nákupní příležitosti. Nevyšlo to, halving cenou nezamíchal a grafy pochodovaly spíše do strany. Krátké vzestupy se sice objevily, ale cenu 680 USD se překonat nepodařilo (aspoň ne na Bitfinexu). Na opačné straně byla nejnižší cena 620 USD. Jak se blíží konec týdne, denní rozsah cen se postupně snižuje a klesají také objemy. V době psaní analýzy tak ještě není rozhodnuto, zda trh bude pokračovat nahoru nebo dolů. Síly jsou na obou stranách  vyrovnané a orderbooky na burzách našlapané až k prasknutí.

Trend is your friend

Když si prohlédnete graf, velice snadno přijdete na to, proč to tak je. Tentokrát jsem vybral delší období, aby celý trend byl krásně vidět. Zároveň jsem grafem proložil "pitchfork" a ten jasně ukázal, jak se trend vlastně vyvíjí.

bitcoin kurz léto 2016 graf

Jak je vidět, sedí to jak zadnice na hrnec. Navíc lze pozorovat, že se v dosavadním vývoji trendu začíná opakovat určitý vzor. Po výstupu následuje období klidu, a pak další výstup. Během období klidu lze pozorovat klesající "kanál", ve kterém se pohybují ceny a představuje určitou korekci. Nicméně se také domnívám, že nic se nebude opakovat úplně přesně.

Kdyby se měl zopakovat graf ze začátku roku, musela by cena bitcoinu vystoupat až k 850 USD. Vcelku důležitou úrovní je však cena 685 USD. To je totiž maximum z června roku 2014. Ačkoliv tato rezistance byla nejprve překročena, pro mnohé i tak může mít symbolický význam. Jen tak pro zajímavost, tehdy se v Číně daly bitcoiny nakoupit za 4228 CNY. Dnes je rezistance u 4800 CNY. Mohl by za to pokles kurzu čínského Juanu?

V létě stagnace a propad, na podzim růst

Na grafu jsem naznačil vývoj, který předpokládám. Postupně během léta očekávám propad až na 540 USD a teprve v září pak obrat zase k výšinám. A protože týdenní graf vypadá jako šálek s uchem, tehdy může dojít k růstu až na 1000 USD. O vánocích to bude 3 leté výročí, kdy by ceny byly nad 1100 USD.

Doporučuji bitcoiny držet, nebo část pozice odprodat, pokud chcete využít levnějšího nákupu. Pokud ne, je možné při propadu pod 600 pozici naředit. Pokud nemáte nakoupeno, ještě bych počkal, ale přitom bych vše dobře hlídal. A to zejména pohyb cen v pitchforku, ať náhodou nenakupujete na vrcholu. Pokud by došlo k překročení ceny 690 USD, asi by se vyplatilo nakoupit ze stoplossem a svézt se na vlnce k 850 USD. Ale pozor, jedna taková vlnka už tu byla, ale nepřelezla 710 USD.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Zkusme se nyní poradit s názorem davu a podívat se, jak investují ostatní tradeři. Na Bitfinexu stagnuje zájem o longy. Nějak jich nepřibylo ani neubylo, zato jsou levnější, dají se pořídit už od 0.05% na den. Shortů je stále otevřeno víc, než je běžný průměr, celkem 21 tis BTC, oproti minulému týdnu, kdy jich bylo 13 tis BTC je to velký nárůst. Ale to už jsem hlásil posledně, tento týden se stav výrazně nezměnil.

Na OKCoin aktuálně převládají long nad shorty v poměru 57% ku 41%

Hloubky trhu: Bitstamp - prodávající 3:2, BTC-E prodávající 2:1, Bitfinex - vyrovnáno a nezvykle naplněno, BTCChina vyrovnáno, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: držet, neprodávat, chcete-li nakoupit, tak bych ještě počkal. Short po potvrzení downtrendu možný, SL 690, PT 550 (ale více určitě ne).

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.