Kurz bitcoinu – analýza. Udrží si BTC support nad 300 $?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Na začátek článku se chci omluvit za pozdní dodání analýzy, pracovní termíny hoří a tentokrát moc času nezbylo... Proto analýza vychází až v neděli a bude se týkat v zásadě jen následujících pěti dnů. Příště to snad stihnu v rozumném čase.

Když se podíváme na předchozí týden, zjistíme, že v jeho prvních dnech pokračoval na trhu nezájem a nějaké překračování trendovek nezpůsobilo velkou odezvu. Přesto to, že očekávané dumpy nepřišly, trochu zvedlo náladu mezi obchodníky a ti se ve středu vyburcovali k nákupům. Možná proto, aby si opatřili dostatek bitcoinů na blížící se black friday. Kurz bitcoinu tak vystoupal z 320 USD až skoro k 370 USD. Pak došlo ke korekci pod 350, nicméně během pátku a soboty se kurz bitcoinu ustálil kolem 360 USD, s většími či menšími výkyvy kolem této rovnovážné polohy.

Kurz bitcoinu už pod 300 USD neuvidíme?

Když prozkoumáme graf, zjistíme, že výstup k 370 USD a následná korekce mohly vymezit rezistenci. Bude záležet na dalších dnech, jestli je rezistence dost silná, aby udržela kurz bitcoinu pod 370 dolary. Aktuální Fibonacciho retracementy vycházejí na hladiny 313 a 386 USD. Z minulosti se přitom ukazuje, že významnou roli plní cena na úrovni 309 USD, která má úlohu oddělovat dvoustovkové ceny od třístovkových. Začínají se objevovat názory a analýzy, že překročením 309 USD se bitcoin vymanil z dvoustovkových cen a nyní už půjde pořád nahoru. Možné to je.

Aktuálně tedy kromě rezistence na 370 můžeme uvažovat také o supportu na 309 USD. Zatím se zdá, že graf se bude pohybovat pod načrtnutou trendovkou, nicméně, i to se může změnit. Každopádně, překročit 390 USD už může být mnohem těžší.

graf ceny bitcoinu listopad 2015

Analýza počítá spíš s pesimistickou variantou, kdy po čase může dojít k návratu k cenám kolem 320 USD. Za posledních 14 dní totiž nikdo výrazně neprodával, a tak určitě dřív nebo později začne. Aktuální situace by také mohla přilákat shortaře. Mé doporučení je neprodávat, pokud držíte pozici z doby, kdy byla cena ještě pod 300. Pokud naopak máte pozici za nákupní cenu 320, pak bych spíš doporučil pozici prodat a počkat. Short je možný, ale počkal bych s ním na pondělí. Může se také objevit pokus o vymetení zejména shortařských stoplossů a krátkodobý výstup nad 370 USD a zpět.

Zájem o půjčky bitcoinu klesl na 8 tis. BTC s úrokem 0,0098%. Naopak v posledních chvílích roste zájem o dolary a to až o 3 mil USD na 23 mil USD a úrok na 0,0365. Tradeři tedy spíš počítají s růstem.

Hloubky trhu: Bistamp: převaha prodávajících 4:3, BTC-e: vyrovnáno, Bitfinex: vyrovnáno, Huobi: tam krátkodobě převažují prodejci, BTCChina: vyrovnáno, OKCoin: krátkodobě prodejci a to až 4x, Kraken: převaha kupujících 2x.

Doporučení: Další směr je nejistý, při pokračování pohybu do strany lze čekat návrat k 320 USD. Doporučuji držet dlouhodobé pozice, krátkodobé prodat, později short. Zároveň se však připravit na útok na 390, byť třeba po krátkou chvíli.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: lyfaces.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.