Kurz bitcoinu – analýza. Udrží se podpora na trendovce?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Optimisticky začínající týden na cenách bitcoinu kolem 640 USD se nakonec zlomil, ve středu došlo k propadu kurzu nejprve pod 620 USD a následně se ceny ustálily kolem 630 USD. Pohyby o +/- 10 USD přitom nelze považovat za tragédii. Oproti stavu před dvěma týdny jde pořád o růst, tehdy se ceny pohybovaly okolo 615 USD.

Cena bitcoinu na čínských burzách kopíruje propad jüanu

Do vývoje cen také promluvila změna kurzu CNY - jeden americký dolar lze nyní pořídit za 6.77 jüanů. Kurzy v čínských směnárnách oslabení čínského jüanu slepě kopírují, nedochází k žádným přepáleným reakcím. Aktuálně se přes bitcoin dá jeden americký dolar nakoupit za 6.83 CNY.

cena bitcoinu graf trendovka

O dalším vývoji rozhodne support na trendovce

Další vývoj bitcoinového kurzu se dá vcelku dobře předvídat, pokud se budeme dále držet strategie "trend is your friend". Dokud cena bitcoinu neprorazí trendovku, která ji zespodu podpírá, není třeba propadat panice. Přesto jsem do grafu vyznačil alternativní vývoj, který vychází na sobotu a neděli a který předpokládá, že růsty budou odloženy až do roku 2017.

Pokud se totiž nyní nenajde síla překonat poslední výprodej, mohlo by dojít k proražení trendovky a následoval by pozvolný propad až k ceně 562 USD, teprve tam by spekulanti začali nakupovat. Cena 562 USD se v minulosti osvědčila jako support.

Proto doporučuji přesunout stoploss na cca 617 USD, více nenakupovat a držet. Pokud dojde k aktivaci stoplossu, rozhodně nemá smysl naskakovat dřív, než pod 600 USD. Alternativní varianta také otvírá možnost shortu, a to se stoplossem na 640 USD a cílovou částkou 570-580 USD. Případně lze do shortu vstupovat také příkazem stop na ceně 617 USD, pokud chcete mít co největší jistotu.

Burzy a sentiment na trhu

OKCoin delší dobu drží víc shortů než longů a to v poměru 47:52. Nicméně více kapitálu je vloženo do long pozic v poměru 42:31

Bitfinex navyšuje množství držených swapů v USD (pro long) o zhruba 2mil USD, přičemž ne všechny swapy jsou použitý v pozicích. Někteří tradeři se zřejmě připravují na rychlejší pohyb nahoru (možná příkazem stop). Shorty v BTC poklesly z 12 tis BTC na cca 8 tis BTC, nicméně někteří tradeři si nechávají otevřené swapy (zhruba 1300 BTC)

Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 2x kupující, BTCChina - vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno.

Doporučení: Držet, SL 617. Short možný, po proražení SL, s cílem 570 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.