Kurz bitcoinu – analýza. Trend je daný, obrat se nečeká

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Čarodějnická nálada z minulého víkendu cenami bitcoinu nijak zvlášť  nezamávala. O to více překvapilo Ethereum, k tomu se ale v dnešní analýze ještě dostaneme.

Cena bitcoinu testovala support, trend je rostoucí

Během týdne proběhlo několik testovacích pokusů o nejnižší přípustnou cenu, minimum 435 USD ale překonáno nebylo. Od čtvrtka do pátku probíhal ještě útok na spekulanty, kteří se rozhodují na základě nabídky v hloubce trhu. V jednu chvíli bylo na Bitfinexu trojnásobné množství prodávajících a o mnoho lepší situace nebyla ani na Bitstampu. Přesto to ničemu nepomohlo, v pátek po "sežrání" jedné sellwall na 453 USD a ohrožení další na 456 USD všichni další prodávající jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizeli. Že by dozvuk čarodějnic?

bitcoin kurz graf květen 2016

Myslím, že další vývoj netřeba příliš komentovat. Základní trendovka stále udává směr a dokud nebude významně překročena, nemusíme se obávat obratu. Pro nákupy bych ale volil ceny nejblíže trendovce, pokud se ovšem zadaří. Prodávat zatím není třeba.

Zde krátká odbočka - poznámka Karla Fillnera: V současné době je také jasné, že se již začíná usazovat prach v kauze senzačního odhalení pravé identity Satoshi Nakamota. Motivy Craiga Wrighta, který nakonec nebyl schopen předložit relevantní důkazy ke svému prohlížení, jsou dosud nejasné. Na cenu bitcoinu však tento případ nijak zásadní vliv neměl, i když se část bitcoinové komunity nejdříve obávala, že budou na trh vypuštěny "první" Satoshiho bitcoiny, kterých může být celkem kolem jednoho milionu. Nic takového se však nestalo. Vypadá to, že se pozornost konspirátorů a také optimistů, pokud jde o cenu bitcoinu, zaměří spíše na nadcházející "bitcoin halving".

Ethereum - volatilita narůstá

ETH minulý týden překvapil odrazem od podpory na ceně 15.5 mBTC a zavítal až na úrovni 23.5 mBTC. Napomohly tomu zejména problémy bitcoinu, v pozadí ale mohlo stát vydání DAO tokenů, o něž byl velký zájem. Optimismus však dlouho nevydržel a během týdne došlo ke korekci, aktuální cena ETH je pod 20mBTC. I tak je to stále víc než minulý týden a Ethereum může ještě leckoho překvapit.

Ethereum cena květen 2016

Podobné náhlé akce mohou v budoucnu ETH dávat život, proto bude jakékoliv předpovídání v tomo směru velice obtížné. Je třeba se připravit na vysokou volatilitu, i s ohledem na to, že už teď může i malá změna ceny ETH znamenat velké zisky a ztráty, i bez použití páky.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Na burze Bitfinex vzrostl během týdne zájem o bitcoiny a počet shortů narostl o 2000-3000 btc. Množství půjčených dolarů se nijak zvlášť nezměnilo, odnesl to ale trochu úrok. Bitfinex také nabízí půjčky pro ETH a úroky jsou obzvlášť zajímavé, pohybují se nad 0.1%

Hloubky trhu se po čtvrtečním umělém navýšení na straně prodávajících vyrovnaly, a to na všech sledovaných burzách.

Doporučení: Držet a přikupovat BTC. Vlnkovat ETH (nakupovat poblíž 18mBTC)

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.