Kurz bitcoinu – analýza. Trend is your friend

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Od začátku října ceny bitcoinů pozvolna rostou. Sice méně, než jsem očekával, ale alespoň něco. Na burze Bitstamp byla nejnižší cena kolem 604 USD a nejvyšší cena 616 USD. Vidíme, že rozdíl činí něco přes 10 USD.

Kurz bitcoinu pokračuje v růstu, sleduje trend

Tento růst má pravděpodobně příčinu v kopírování trendové linie, která se v minulosti ukázala jako velice silná. Objevilo se sice několik špiček pod, ale vždy se našlo dost obchodníků, kteří to svými nákupy vrátili zpět nad linii. Bude trend pokračovat?

cena bitcoinu říjen 2016

Na grafu je vidět, že jakási "lenost" při pohybu nahoru je dána vlivem rezistence, která se nachází kdesi kolem 614 USD (Bitstamp) Tato linie rozděluje poslední vzor na část nahoře a část dole. Pokud by cena bitcoinu zamířila nad 614 USD po několika dnech, pak se z této linie stane support. Ale nejprve je třeba ji úspěšně prorazit.

Stalo se to už v minulosti - 7. září, ale tomuto pokusu rychle došla šťáva a několik dobře umístěných dumpů cenu poslalo zpět pod 614. Nyní je však spodek pod vlivem silné trendovky. Buď tedy dojde konečně k průrazu nahoru, nebo to trendovka nevydrží a vrátíme se k 590 USD. Uvidíme kdo bude silnější.

Osobně doporučuji zatím sázet na růst k cílové částce 660 USD. Pokud se průraz podaří, mohlo by to k této částce vystoupat rychleji. Držte otevřené pozice, stoploss zůstává 590 USD, pokud si věříte, dejte ho třeba na 600 USD.

Sentiment na trhu, burzy

Na OKCoinu bylo otevřeno významné množství longů v posledních 24 hodinách. Ze 44 % na 50 % a spekulanti jedním a druhým směrem jsou v paritě. Co do objemu se víc sází na long 38 % ku 33 %

Na Bitfinexu počet otevřených longů poklesl o 3mil USD. Uzavřelo se ale 1000 BTC shortů. Spíš tedy přibylo traderů kteří nemají žádnou pozici.

Hloubky trhu: Bitstamp - 4:3 kupující, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex - 2x kupující, BTCChina - 5:4 kupující, Kraken - vyrovnáno

Doporučení: Dál držet, neprodávat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.