Kurz bitcoinu – analýza. Tohle jsme tady ještě neměli

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Jestli jsem v minulých analýzách psal něco o vaření z vody a věštění z křišťálové koule, tak dnešní analýza už bude založena pouze na dohadech. Bitcoin je totiž opět v kurzu, ceny jsou na maximech a chybí jakékoliv trendovky a záchytné body, které by napovídaly, kde se asi tak nachází nějaký bod zlomu. Přesto vítejte u dnešní pravidelné sobotní analýzy bitcoinového trhu.

Cena bitcoinu pokračuje v růstu, nové ATH

Bitcoin opět překonal dosavadní ATH (All-time-hight) a velice rychle dosáhl nejvyšší ceny na úrovni 1621 USD na burze Bitstamp (v minulé analýze jsem psal důvody, proč nelze grafy z Bitfinexu použít, přestože tam jsou ceny vyšší). Je to obrovský nárůst za krátkou dobu, když si uvědomíte, že ještě koncem března bylo možné bitcoiny koupit pod 1000 USD. Tak vysoké ceny zaujaly novináře a tak se nám v mainstreamu začaly objevovat palcové titulky o tom, kterak bitcoin překonal 1600 USD. Takové články mají zpravidla významný efekt. Přivádí do trhu nové obchodníky, kteří doposud bitcoin nesledovali. Najednou mají pocit, že něco mohou propásnout (tzv. FOMO efekt) a začnou nakupovat jako šílení. Proto také dosavadní cena bitcoinu na ATH 1621 USD nemusí být konečná. Co lze vyčíst z grafu: graf kurzu bitcoinu květen 2017 Při pátrání po technických důvodech té nenadálé pumpy (velký zájem nestačí, růst musí podpořit i spekulativní kapitál a ten se řídí výhradně TA) jsem si uvědomil, že jsem v minulých analýzách přehlédl významný pattern, který bývá vždy vysoce růstový. Je to pattern cup-with-handle (šálek s uchem). Namaloval jsem jej do grafu, je tam pěkně patrný, včetně ucha, které bylo připisováno zejména problémům Bitfinexu. I když se nepovedlo maximálně využít možnosti tohoto patternu, lze tam vyčíst odpověď na otázku, proč se cena zastavila na 1621 USD. Jedná se totiž o nárůst o 400 USD od místa průrazu rezistance a stejnou hodnotu má hloubka dna šálku od jeho nejvyššího okraje. Samozřejmě záleží na tom, jaké souřadnice na grafu používáte. Pokud se vše bere v procentech, pak by se cena měla zastavit na 1770 USD, aby bylo dosaženo stejného 45% růstu.

Po krátkém odpočinku další růst?

Jaký bude další vývoj? Když započítám vliv médií a euforii v Japonsku, kde se bitcoin zařadil na úroveň legální měny, může být současná rezistance brzo překonána. Velkou pravděpodobnost dávám variantě odpočinku, že cena bitcoinu bude sice dál růst, ale zůstane pod současným maximem, přitom ale nad sell-off linií. Pouze v případě proražení sell-off linie dolů nastane čas nějaké větší korekce. V tuto chvíli doporučuji hlavně držet. Příležitost k dalšímu nákupu by se otevřela, kdyby se kurz bitcoinu opět začal opírat o ATH, a zároveň by se tím vyplňoval trojúhelník nad sell-off linií. Podmínkou jsou útoky na ATH. Nákup se pak dá realizovat co nejblíže sell-off linie s tím, že stoploss leží pod ní.

Sentiment na trhu- burzy a úroky

OKCoin stále hlasuje pro short: 44:55 (první číslo je long, druhý short). V objemu ale mírně long: 35:32 Na Bitfinexu je sentiment vyrovnaný: 17:17 Úroky na půjčování BTC klesly na 0.089%, úroky na půjčování dolarů pro změnu vyrostly na 0.068% Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 prodávající, BTC-e: 2x kupující, Bitfinex: 3:2 prodávající, OKCoin: 5:3 prodávající, Kraken: vyrovnáno Doporučení: Držet, možnost přikoupit poblíž linie, ale počítat s propadem pod linií, takže při nákupu utáhnout stoploss. V ostatních případech doporučuji Stoploss na ceně 1350 USD Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.