Kurz bitcoinu – analýza. Tiká na trhu časovaná bomba?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]  

V závěru týdne nastal opět čas na pravidelnou týdenní analýzu bitcoinového trhu. Jen připomenu, že analýza se dělá před nedělí, která se v minulosti proslavila jako den výprodejů. Bude to případ i dnešní neděle? Když se podíváme na posledních několik víkendů, jako by se situace začala otáčet. Dříve páteční nákupy střídaly nedělní výprodeje, tento pátek si v době psaní analýzy o nějakém nákupu mohl nechat jen zdát.

Minulý týden vznikal rozbor situace na trhu právě na apríla a bitcoiny bylo možné koupit za cca 417 USD. Přes týden ceny bitcoinu spíš rostly a dosáhly maxima 425 dolarů. Vypadalo to, že má graf našlápnuto k proražení rezistance a k dalšímu výstupu. Jenže optimismus v pátek vystřídalo pár silných prodejů a v době psaní analýzy bylo dosaženo minima 415.50, pak se cena btc ustálila kolem 419 USD. Z tohoto pohledu tedy pesimismus ještě není na místě. A co dál?

kurz bitcoinu před výbuchem

Cena bitcoinu před výbuchem. Dolů, či nahoru?

Bohužel, aktuální stav je pořád jak před výbuchem bomby, přičemž netušíme, zda ta bomba roztrhá kupující, nebo prodávající. Netušíme ani, zda bomba vůbec vybouchne. Proto jsem do grafu nakreslil několik možných scénářů.

Při pokračování v trendu a překonání rezistance, která se momentálně nachází kolem 425 USD, by mohlo dojít k akceleraci růstu. Sklon trendovky jsem si odměřil z některých minulých růstů a vychází mi cílová cena okolo 640 USD. Fibonacciho pásma přitom ukazují spíš na cenu 560 USD. Tak či tak by to byl rozhodně vítaný vývoj pro vlastníky bitcoinů. Štěstí však na jejich straně stát nemusí. Při propadu pod support očekávám dvě zastávky na cenách 405 USD, 362 USD a cílová částka je 320 USD.

V případě pohybu do strany hrozí další týden plácání se kolem 420 USD. Nicméně, lokální maxima a minima jsou blízko, tam se všichni obchodníci nemůžou vejít. V každém případě lze tedy očekávat nějaký velký pohyb (včetně vzrůstu objemů). Podle mého názoru má stále největší šanci pohyb vzhůru. Odhad: 60% nahoru, 30% dolu, 10% do boku

Jak je na tom Ethereum?

ether cena ethereum duben 2016

U ETH dále očekávám propad až k hranici 17 mBTC, v horším případě až k 11 mBTC. Zisky je třeba realizovat.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Bitfinex: Objem půjček pro long pozice se od minulého týdne víceméně nepohnul, aktuálně se zvýšil jen asi o 1 milion USD. Také počet půjček v BTC se nijak extra nemění, za posledních sedm dní se uzavřelo asi jen 1500 BTC shortů.

Hloubky trhu: Bitstamp 4:3 převaha kupujících, BTC-e 2x převaha kupujících, Bitfinex 3:2 převaha kupujících, BTCChina 2x převaha prodávajících, Kraken 3:2 vyhrávají prodávající.

Doporučení: BTC držet a čekat. Zkontrolovat stoplossy. ETH prodat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Dirk Knight
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.