Kurz bitcoinu – analýza. Stále jsou otevřené oba směry

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Minulý týden mi Karel vybral pro článek s analýzou obrázek znuděného burzovního makléře, čímž pěkně vyjádřil to, co se na trhu s bitcoinem aktuálně děje. Ceny se během minulého týdne měnily velice málo, nejvyšší hodnotu jsme mohli naměřit na Bitfinexu v úterý, kdy se cena bitcoinu dotkla 590.69 USD. Nejnižší cenou pak bylo 574 USD dosažených ve čtvrtek. V době psaní analýzy mi na obrazovce svítí 578 USD. Objemy jsou sice podprůměrné (poloviční oproti normálu), ale na druhou stranu také nedosahují minima.

Jednoznačné doporučení neexistuje

Celý minulý týden vývoj ceny opět kopíroval graf z minulé analýzy. Proto jsem jej nepřekresloval, jen jsem do něj doplnil nějaké další "čáry". Máme tu konec léta a s ním se také blíží šance na nějaký pohyb. Doposud jsem počítal spíše s růstem , který by mohl začít v polovině září. Analýza mi  však ukázala ještě možnost alternativního vývoje, proto na konci dnešního článku nenajdete jednoznačné doporučení. Ceny se totiž mohou vydat oběmi směry, pokud na chvíli opomenu možnost pokračování současné nudy (pohyb do strany).

cena bitcoinu graf srpen 2016

Pod značkou "očekávaný průraz" jsem naznačil možný vývoj, tak jak bych ho doposud předpokládal. Kurz bitcoinu by nejprve měl propadnout k 550 USD a následně se odrazit a začít růstový trend.

Nicméně, abych mohl této variantě věřit, očekával jsem nejprve nějaké škádlení klesající trendové linie a několik pokusů o průraz. Nic takového se zatím nestalo, denní rozsahy cen jsou naopak velice malé. Alternativně se tedy rýsuje vlámání se pod 550 USD a propad někam k 470 USD, ve snaze zopakovat výprodej z doby po uzavření Bitfinexu.

Tento vývoj jsem označil jako "překvapivý". Bude překvapivý hlavně pro longaře, kteří se začali ozývat zejména v sentimentu OKCoinu. Tuto variantu podporuje také Elliotova vlna (vyznačená jen čísly (1)(2)...(5), a právě pětka by měla padnout někam na úroveň trojky, nebo ještě níže - je ovšem otázkou jak dalece je předchozí pokles ovlivněn panikou - je možné, že to reálné minimum je na úrovni 500 USD.

Burzy, sentiment a hloubka trhu

Na OKCoinu v době analýzy roste zájem o longy, přesto ten zájem je pořád nižší, než otevřené shorty (50% short, 48% long). Co do objemu je to vyrovnané, obě strany investují cca 37% marginu. Přitom ve čtvrtek večer bylo "longů" pouze 42%

Margin funding na Bitfinexu stále nelze brát vážně, protože z pochopitelných důvodů roste na všech stranách.

Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 kupující. BTC-e 3:2 kupující, Bitfinex: 5:4 kupující, BTCChina 2x prodávající, Kraken 3:2 prodávající.

Doporučení: Držet, čekat, stoploss na 540 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.