Kurz bitcoinu – analýza. Stále dolů, nebo do boku

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Prázdninový čas neovlivňuje jen burzy, ale zasáhne i technické analýzy. Zejména vaše oblíbená páteční analýza si příští týden vezme dovolenou, a proto se pokusím v té dnešní předpovědět následujících čtrnáct svíček.

Prázdniny svědčí vlnkování

Pokud uvádím prázdninové období, snažím se tím také trochu omluvit analýzu z minulého týdne, která až tak úplně nevyšla. Nedošlo sice k žádnému obrácenému vývoji oproti předpokladům, ale nedostavil se ani předpokládaný výprodej. V jednu chvíli to vypadalo na pokles, v druhé chvíli se ceny bitcoinu otočily a začaly stoupat k 690 USD. Už už to vypadalo na další růst a došlo k výprodeji a k návratu zpět k 650 USD. Zkrátka a dobře, období vhodné spíš pro surfaře na vlnkách (pokud zrovna nesurfují na moři). Celkově se dá říct, že šly ceny do boku. Zdá se, že bude obtížné rozhodnout, podle které trendovky se budou vyvíjet ceny. Na grafu jsem naznačil dvě trendové linie. Ta hlavní je označena červenými šipkami. Ta může vytvářet značný tlak na pokles cen. bitcoin kurz graf červenec 2016

Čáry, které jdou "proti" této trendovce patří indikátoru "pitchfork", který byl použit v minulé analýze. Je vidět, že v pátek se ceny prudce propadly pod středovou čáru, což by mohlo předznamenat další propad. Předpokládejme tedy, že výprodeje budou pokračovat, dokud bude cena pod naznačenou trendovkou. Jakmile bude překročena, neočekávám růst ihned, dojde k testu další trendovky, která je nakreslena s odstupem a která prochází nejvyšší cenou z posledního vrcholu.

Ze zajímavých cenových úrovní: Cenový rozsah 505-540 USD představuje gap, kde se moc neobchodovalo, právě tam by se mohlo obchodování dočasně přesunou. Další cenovou úrovní je 610 USD, aktuálně nejnižší cena bitcoinu za posledních cca 30 dní.

Cena bitcoinu bude klesat, nebo půjde do boku

Do grafu jsem nakreslil dva možné scénáře. Pokud bude obchodování v prázdninovém režimu i nadále, pak očekávám vlnkování (modrá šipka). Cena se zhruba odrazí od 610 a vystoupá k 660 a pak zpět k 610, atd. Druhou alternativou je předpoklad větších propadů k 540 USD, krátkodobě i níže (mohlo by dojít ke spike a zásahu 500 USD) a pak zpět vystoupá nad 600 USD.

V souhrnu lze tedy očekávat, že ceny neopustí kanál vyznačený indikátorem "pitchfork" a budou spíš klesat, nebo půjdou do boku.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Co dělají ostatní spekulanti? Na Bitfinexu byl pozitivní zájem o longy, které ovšem shladil páteční propad. Ve výsledku je stav longů zhruba na stejné úrovni jako minulý týden. Během týdne také poklesl počet shortů o cca 2000 BTC, z toho lze usuzovat, že obchodníci pokles neočekávají (což ovšem také může znamenat, že přijde neočekávaně).

Sentiment na OKCoin má klesající tendenci z 64% na 52% ve prospěch longů Hloubky trhu: Bitstamp vyrovnáno, BTC-e 2x prodávající, Bitfinex z 5:3 převažují kupující. BTCChina 2:1 prodávající, Kraken 4:3 prodávající. Doporučení: Držet, ale nepřikupovat. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.