Kurz bitcoinu – analýza. Spekulanti jsou citliví na šoky

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Minulý týden ukázal, že bitcoin ... nebo alespoň jeho cena ... není v bezpečí před centrálními bankami. A opět to byla Čínská lidová banka, která nepřímo, ale zato prudce zahýbala cenou bitcoinu směrem dolů. I když možná v tomto případě mohlo jít i nepromyšlené (nebo možná až moc dobře promyšlené) kroky velkých čínských směnáren. Nemožnost vybrat bitcoiny ze směnárny ... byť jen po dobu jednoho měsíce ... to rázem spoustě lidem připomnělo velkou kauzu zániku burzy MtGox. Spekulanti jsou na takové šoky citliví.

Spekulanti utíkají z čínských burz přes juany

A jakmile informace o měsíčním uzamčení výběrů bitcoinů vešla ve známost, významné množství spekulantů se rozhodlo směnárny rychle opustit směnou bitcoinů za čínské juany. Co se stane, když se hodně lidí rozhodne bitcoiny prodávat? Samozřejmě, kurz zamíří směrem dolů - přesně to jsme také mohli sledovat v přímém přenosu. Více informací o opatřeních burzy OKCoin a Huobi najdete v tomto článku. Kromě černého čtvrtku (kdy někde praskaly stoplossy i na cenách 700 USD) to mohl být klidný týden. Od minulého pátku cena vyrostla až na 1068 USD. Pak sice došlo k výprodeji, ale pokles se podařilo zvrátit a cena vystoupala až na 1077 USD, dotkla se tak cílové částky určené v minulé analýze. A pak nastal onen zmíněný čtvrtek. bitcoin analýza 2017

Cena bitcoinu má i přes korekci růstový trend

Pokud krátkodobé výprodeje, byť v obrovském rozsahu, neodradily zájemce o bitcoin, pak by mělo brzy dojít k vyrovnání a následnému růstu podle zelené trendovky. Alternativně může dojít k variantě žlutý trojúhelník, tam může krátkodobě hrozit korekce až k 880 USD, ale i to by se mělo na této ceně otočit. Vícero zpráv přispívá k pozitivní náladě na trhu. Nárůst uživatelů platformy Coinbase, nebo cena bitcoinu 1600 USD v Nigérii. Obecně může rozšíření bitcoinu do méně rozvinutých zemí zvýšit celkovou poptávku po bitcoinu. Na druhé straně jsou protirůstovými faktory jednak nejasná situace v Číně a pak také zvyšující se poplatky za transakci kvůli přetížené síti.

Sentiment na trhu, burzy a úroky za půjčky

OKCoin top traders hlasují 58:42 pro long. Co do objemu maginů je to vyrovnané. Na Bitfinexu klesl zájem o USD, úvěry se nabízí i za úrok pod 0.03%. Vzrostly úroky za bitcoiny, a to na neuvěřitelných 0.1%. Spekulanti tedy sází na pokračování výprodejů - to je docela významný faktor Hloubky trhu: Bitstamp - 2x kupující, BTC-e - 5:4 prodávající, Bitfinex - vyrovnáno, OKCoin - vyrovnáno, Kraken = vyrovnáno. Při podobných tlacích na cenu se zvyšují také objemy obchodů na burzách, nejen na těch největších, nárůsty likvidity jsou vidět např. na Coinmate, kde můžete obchodovat i v páru CZK/BTC. Zvýšené objemy obchodů hlásí i česká směnárna Simplecoin. Doporučení: I přes silný výprodejový tlak jsem přesvědčen, že cena bitcoinu bude spíše pokračovat v růstu. Kritickou zůstává úroveň kolem 880 USD, pakliže by výprodeje překročily tuto hranici, může to způsobit opravdovou prodejní paniku. Stoploss dejte tedy raději pod tuto cenovku.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.