Kurz bitcoinu – analýza. Shortovat bitcoin se nevyplácí

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Cena bitcoinu nabrala očekávaný směr

V polovině října bych rád měl pro shortaře dobré zprávy... ale nemám. Cena bitcoinu je na vzestupu a nejinak tomu bylo i minulý týden, kdy došlo k většímu skoku a to konkrétně z ceny 610 na 636 USD, kde se další růst prozatím zastavil. Prozatím. Z grafu zatím vidíme pozitivní trend a jak už bylo zmíněno v minulé analýze, "trend is your friend" a proto tedy ty shortaře nemohu potěšit. Podívejme se na graf:

cena bitcoinu stoupá

V následujícím týdnu může dojít k malé korekci třeba zpět k 615 USD, ale spíš se nějakou dobu budeme držet současné úrovně a pak bude následovat skok k 660. Těžko odhadnou kdy, ale graf vývoje ceny by se měl formovat do oblouku, který končí na cenách kolem 780 USD. Tam lze z počátku očekávat rezistanci. Předtím se ale kurz bitcoinu pozastaví na úrovni kolem 660 USD.

Doporučuji stále držet. Stoploss bych doporučil posunout k hodnotě 605 USD. Pokud jste s nákupem dosud váhali, tak je pořád ještě čas nakoupit nebo dokoupit.

Sentiment na burzách a hloubky trhu

Top Trader Sentiment Index na OKCoin padl během týdne na short stranu až na úroveň 44 %. Většina traderů pravděpodobně sázela na návrat ceny zpět k 600. Poslední dobou však roste počet longů a momentálně je stav vyrovnaný. Do long pozic je ovšem nalito mnohem víc prostředků, než do shortů, konkrétně 44 % : 31 %.

Skok na 640 USD zvýšil na Bitfinexu zájem o BTC swapy o cca 4500 BTC, ale většina zůstala ležet ladem a až ke konci týdne došlo k postupnému otevírání shortů za cca 2000 BTC. Postupně dochází otevírání long pozic, v celkovém objemu kolem 2mil USD.

Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 2x kupující, BTCChina vyrovnáno, Kraken - převaha kupujících

Doporučení: držet a nepouštět.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.