Kurz bitcoinu – analýza. Růst cen zpomalily obavy z Číny

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Vrchol byl na dosah, kam půjde kurz bitcoinu dál?

V posledních dnech byl kurz bitcoinu velice volatilní, ne však úplně nepředvídatelný. Když se vrátíme k minulé analýze, psal jsem v ni mimo jiné, cituji: "Přesto nejbližší vrchol je už na dosah. Tím vrcholem bude cena 700-705 USD. (...) Je třeba se připravit i na nějaký spike, třeba až na 730 USD. Pak se ale cena vrátí a chvíli zůstane v pásmu 690-705 USD." A to se přesně stalo. Ten spike tedy nakonec dosáhl na Bitfinexu přes 750 USD, nicméně následovala korekce a propad na 690 USD: Nejnižší cena byla 677 USD. Stoploss na 650 USD nebyl ohrožen, takže by všichni měli i nadále držet pozici.

Odezněla také mánie kolem ZEC a aktuálně jej lze pořídit někde kolem 0,74 BTC. To je dobře, tak to má být.

bitcoin aktuální kurz 2016

Bitcoin narazil na Čínskou zeď

Na internetu se spekuluje, že poslední propad o cca 60 USD byl způsoben neoficiálním prohlášení o zavádění regulaci kolem bitcoinových směnáren v Číně. Čínské vládě pochopitelně vadí, že se skrze bitcoin vyvádí peníze z Číny (což je zavádějící, protože čínské peníze získá bitcoinový prodávající v Číně a tedy v Číně zůstanou, jediné, co může tak čínskou vládu na tom trápit je kurz BTC/CNY).

Druhým často uváděným důvodem je odstávka služeb Bitfinexu za účelem aktualizace obchodní platformy. Ta byla plánována a přesto v době zastavení obchodování došlo k největším pohybům ceny. A to i přesto, že Bitfinex neplánovaně odsunul update o 2 a půl hodiny právě kvůli vysoké volatilitě na trhu.

Spojování pohybů cen s Bitfinexem vychází z minulých incidentů, kdy první neplánovaný výpadek této velké burzy začal těsně před pádem cen 20.6. ze 760 na 660 USD: Druhý propad se udál těsně po tom, co Bitfinex 2. srpna oznámil hack a to si vynutilo zastavení platformy na zhruba 10 dní. Přesto si myslím, že v tomto případě jde o neštastnou shodu okolností.

Je potřeba vzít v úvahu také třetí důvod a to posílení juanu. Ten po celou dobu dosavadního růstu bitcoinu oslaboval z 6,67 na 6,79. V posledních dnech však posílil na 6,76. To mohlo způsobit tlak na výběr zisků u čínských investorů, kteří se rozhodli vyhnout se oslabování měny dočasným úkrytem aktiv v bitcoinu.

Cena bitcoinu půjde do boku, nebo najde odrazový bod

Pro odhad dalšího vývoje ceny je třeba si uvědomit, že aktuální cenové pásmo kolem 703 USD odpovídá 38% Fibonacciho retracementu. Dá se tedy předpokládat, že na trzích bude příští týden nuda a ceny půjdou do boku Celé pásmo bych vymezil kanálem 690-710 USD. Na úrovni 650 se blíží silná trendovka, která už v minulosti několikrát popostrčila ceny vzhůru. Proto si nemyslím, že by někdo chtěl prodávat blízko této trendovky. Stoploss můžete z 650 přesunout na 670... a nebo ho nikam nepřesouvejte. Je totiž také možné, že ceny budou mírně klesat a než dojde k obratu, může dojít zasáhnout lini na 670

Sentiment na burzách, hloubka trhu

OKCoin Top Trader Sentiment Index hlásí převahu shortů 42:53 (long,short). Co se týče výše zainvestovaných prostředků, tak zde jsou long/short vyrovnané

Zájem o longy na Bitfinexu stoupnul těsně po pádu cen. Totéž nelze říct o shortech, kde investoři pouze kumulují swapy a neshortují (zatím)

Hloubky tru: Bitstamp - skoro rovina trochu, převaha prodávajících, Bitfinex - 2x kupující, BTC-e 2x kupující, BTCChina - vyrovnáno, Kraken též vyrovnáno.

Doporučení: Držet, zatím neprodávat, SL zůstává na 650 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.