Kurz bitcoinu – analýza. Regulátoři nakupující neodradili

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Při psaní minulé analýzy to už už vypadalo s Bitcoinem nahnutě. Zákazy v Číně vyvolaly prodeje a i když pak došlo ke korekci, kolem ceny 4000 USD se vytvořila dočasná rezistance. V závěru analýzy jsem radil, že dokud je cena pod určitou trendovou linií, je dobré míti prodáno. To mimo jiné znamená nakoupit při průrazu. Netušil jsem, že se o to trh pokusí již v pondělí a byl to úspěšný pokus. Jako by se průrazem této linie něco uvolnilo a o kryptoměnu byl najednou takový zájem, že kurz bitcoinu během týdne vystoupal až k maximální ceně 4280 USD. V době psaní analýzy stojí 4150 USD.

Zprávy o možných regulacích s trhem nic moc nedělají

Bitcoin není omezován jen v Číně. Podobné regulace budou zřejmě postupně zavedeny i v JižníKoreji, pokud se potvrdí zprávy o možném zastavení obchodování a regulacích prodeje ICO. S  cenou bitcoinu to však neudělalo prakticky vůbec nic. Bitcoin přitom začíná mít problém i v České republice, kde postupně jedna banka za druhou výrazně omezuje transakce, které jsou spojeny s nákupem kryptoměn a směnárnám tak ubývá prostor pro obchodování. Bitcoin se ale vždy ze všech ran zmátořil a obnovil růst. Tak snad tomu bude tak i tentokrát... Napoví graf? graf kurzu bitcoinu září 2017 Jelikož na trhu stále vládne vysoká volatilita, tentokrát jsem zvolil graf, kde jedna svíčka pokrývá 4 hodiny (místo obvyklého grafu, kdy svíčka pokrývá jeden den). Je na něm vidět výrazná trendovka, která však byla v pondělí proražena a došlo k nákupům. Ale i přes ta významnou událost nejsou pozorované takové objemy jako při pádu na 3000 USD pár dní předtím.

Prorazí nakupující další metu?

Může to znamenat, že mnoho spekulantů ještě nenakoupilo. Po celý ten růst, který byl minulý týden pozorován, byl přitom na Čínské burze OKCoin indikován převis shortů, a růstem proti nim docházelo k jejich postupné likvidaci. Tyto nucené nákupy přitom podporují růst ceny. Ve čtvrtek a v pátek se růst zastavil o další červenou linii, a teď bude záležet, jak velkou sílu má trh k jejímu proražení. Podle mě stále velkou. Je třeba ale uvést i opačný scénář - co když to trh neprorazí? Je možné, že pokus o průraz bude trval déle a cena bitcoinu bude kopírovat červenou linii po nějaký čas mírně dolů, a teprve po nějakém čase se to vzchopí. Ale také může v pondělí vyjít nějaká překvapivá zpráva, která pošle bitcoiny opět dolů, to jsou situace, které prostě nejdou predikovat. Povšimněte si také, že aktuální zastavení odpovídá 61.8% retracementu, i to může být důvod k následné otočce dolů. V tomto směru doporučuji nastavit stoploss na 4000 USD a většinu svého rozpočtu na této ceně směnit na fiat, abyste mohli při dalším poklesu nakoupit levněji.

Sentiment na trhu, úroky na burzách, doporučení

100 největších traderů na Okexu hlasuje pro long 62%. Své rozpočty mají v průměru alokované na 29% long a 24% short. Na Bitfinexu jsou long a shorty v paritě. Dolar si lze půjčit za 0.042% denně, přičemž minulý týden to bylo 0,05% Bitcoin si lze půjčit za 0.023% což je také pokles z původních 0,027% Hloubka trhu: Bitstamp: 2:3 kupující, Bitfinex 2x prodávající, OKCoin vyrovnáno, Kraken vyrovnáno. Doporučení: Dále spekulujeme na růst, takže držíme, stoploss nastaven na 4000 USD Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.