Kurz bitcoinu – analýza. Příliš brzy na velká očekávání

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Dnešní technická analýza bude poněkud skromnější. Ukázalo se totiž, že ta minulá měla velké oči a předpovídala obrovské zisky. Jenomže, jak se zdá, trh ještě není ve stavu, kdy by chtěl tyto zisky nadělit. Konečně, Vánoce jsou přece jen ještě daleko.

Tradiční nedělní dump zafungoval

Ještě během minulé soboty docházelo k růstu až k nějakým 630 dolarům za bitcoin, o víkendu však přišel tradiční nedělní dump a krátkodobě způsobil na trhu s bitcoiny takovou malou paniku. Zejména pak v Číně na OKCoin, tam byly výkyvy i objemy největší. V ostatních dolarových burzách došlo k zakolísání a k propadu až k 594 USD, přičemž následně došlo ke částečné korekci na finálních 610 USD, kolem které to kroužilo až do pozdních pátečních hodin. V době sestavování této analýzy odečítám na Bitstampu 606 a na Bitfinexu 610 USD.

trading_view_16_9_2016

Na grafu je vidět, že samotný pád prakticky nic neznamenal. Nedošlo k protnutí žádné důležité úrovně a ve finále jde vlastně jen o pokles o cca 20 USD po tom, co to doposud rostlo více o jak 60 USD.

Prorazí cena bitcoinu znamení šelmy?

V následujících dnech bude důležitá role vyznačeného trojúhelníku. Ten by mohl napovědět víc o budoucím směřování. Pokud půjde cena bitcoinu pozvolna ke spodní hraně, mohla by se tam odrazit. Další důležitou úrovní je cena 666.66 USD. Ačkoliv se jedná pouze o číslo, může mít pro mnohé obchodníky přímo magický význam.

Pro další spekulování směrem vzhůru doporučuji sáhnout po stoplossu na ceně 592 USD. V případě, že chcete shortovat, tak SL vychází k 630 USD. Osobně však věřím spíš na růst.

Burzy, sentiment a hloubka trhu

OKCoin hlásí víceméně vyrovnané množství shortů a longů (shortů je o málo více). Objemově vedou longy a to 39.2% ku 30%

Na Bitfinexu roste množství USD použitých pro margin z 8mil na 9.5mil USD s vrcholem na 10.5mil USD během pátečního rána. Zvedl se i zájem o půjčky v BTC z 5tis BTC až na 7tis BTC s vrcholem pod 10tis BTC

Hloubky trhu: Bitstamp vyrovnáno, BTC-e 3:2 kupující, Bitfinex 2x kupující, BTCChina 2x prodávající, Kraken vyrovnáno

Doporučení: Zatím stále neprodávat, ale stoploss 592.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.