Kurz bitcoinu – analýza. Přetlačovaná na ceně 750 USD

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Kurz bitcoinu se už více než týden pohybuje pod nejvyšší cenou za poslední rok a aktuální úroveň ceny je zároveň rezistance, která může být startovní plochou pro budoucí růst. Kdy můžeme čekat proražení? A přijde vůbec? Pokusíme se nahlédnout do světa grafů a čar v dnešní pravidelné analýze.

Vlnkovači si libují, kurz bitcoinu mezi mantinely

Minulý týden byl velice volatilní. Nejprve přišel v neděli pravidelný nedělní dump a poslal cenu BTC až k hranici 710 USD. Pak se to všechno otočilo a v úterý se dalo prodávat za ceny nad 752 USD. Od toho okamžiku ceny zase padají, ale na úroveň 710 USD se již nedostaly, nejnižší cena byla 727 USD (na Bitfinexu).

Od čtvrtka se opět situace obrací. Učiněný ráj pro vlnkovače. A do toho celého zmatku zasahuje i kurz USD/CNY. Ten už stačil vystoupit na 6.92. Ve výsledku se nákupy v Číně často ani neprojevují v růstu cen ve světě amerických dolarů. A je potřeba s tím počítat i v budoucnu.

Jsou dokonce země, kde je diametrálně odlišný kurz. Tak například aktuální cena bitcoinu v Indii se pohybuje kolem 67500 Inr, což odpovídá 985 USD (BTCXIndia). Jenže pro nás je háček v tom, že si v Indii rupie nevyzvednete, arbitráže by takhle šly dělat asi těžko...

graf kurz bitcoinu listopad 2016

Do Vánoc je dost času na průraz rezistence

Připomínám z minulé analýzy, že stále uvažujeme sestavu "šálek s uchem" a tak spekulujeme na průraz nahoru. Vidím zde dvě příležitosti. První může nastat už během víkendu nebo v pondělí. Tady bude záležet, zda se dostaví a v jaké síle, pravidelný nedělný dump. Domnívám se, že tentokrát se může situace otočit a dotlačit cenu až za hranici 750 USD. Pokud to nevyjde, je ještě jedno "okno" pár dní před Ježíškem. Pakliže by cena ani tohle neprorazila, na nový rok budeme začínat jižním směrem.

Doporučuji bitcoiny stále držet. Pokud si chcete zariskovat, tak je možná poslední šance si nakoupit. Stoploss nedoporučuji posouvat, cena 680 USD je dostačující.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Podle Top Trader Sentiment Index na OKCoin je poměr longů a shortů vyrovnán 50:50 co do počtu traderů. Nicméně longaři mají mnohem víc zainvestováno. Až 45% objemu tvoří long, 25% objemu short. Polovina traderů tak sází vše nahoru, zatímco druhá polovina nejistě sází opačným směrem.

Poslední týden na Bitfinexu výrazně narostly úroky na USD, ačkoliv počet otevřených longů se nezměnil. V tuto chvíli je velký problém sehnat si na long swap s úrokem pod 0.1%. O mnoho méně ale i přesto rostou úroky pro BTC. Aktuální cena je 0.0332%, což je nárůst zhruba o 0,05 procentních bodů. Je vidět, že hodně lidí čeká změnu, jen málokdo skutečně ví kam.

Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - 3:2 kupující, Bitfinex - vyrovnáno, BTCChina - vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno

Doporučení: Bez změny, držet BTC, SL 680, cílová částka v nedohlednu (zatím).

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.