Kurz bitcoinu – analýza. Podpora pro růst ceny je silná

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Vývoj ceny bitcoinu během minulého týdne nevypadal tak dramaticky na USD burzách jako na těch čínských. Na Huobi se během posledních dní protáčí až miliony BTC za den. Velmi podobně vypadá situace na OKCoinu. Objemy na Bitstampu a BTC-e jsou přitom standardní a Bitfinex zaznamenal zvýšené volume jen ve středu, kdy došlo k dalšímu poklesu ceny bitcoinu až k hodnotě 592.

Cena bitcoinu poroste, šance na obrat se zvyšuje

Vím, že stále slibuji růst a přitom to tak nevypadá. Celý minulý týden probíhala korekce, která začala už 11. září, nicméně se zdá, že na ceně 592 je určitá podpora. Navíc, jak se protahuje pomalý propad, zvyšuje se šance k rychlému obratu.

kurz bitcoin září 2016

Tentokrát je na grafu krásně vidět, podle jaké trendovky "se jede". Už jsme ji potkali v minulosti mnohokrát, a zatím představuje dosti silnou podporu pro cenu. Proto si myslím, že zatím nebude síla jí překonat (směrem dolů) a tedy jediná cesta, kam se může kurz bitcoinu pohnout, je samozřejmě směr vzhůru.

Tady bych chtěl upozornit, že stejně jako v minulosti se může stát, že dojde ke krátkodobé překročení této trendovky. Pokud se cena utrhne pod 590, kam na grafu umísťuji stop-loss, doporučuji otevřít limitní nákup na 570, což by mělo přínést nějaký zisk. Podobným způsobem lze shortovat. Nicméně vyšší pravděpodobnost je růst cen k hodnotě 666 USD. Pokud tedy máte na účtech dolary, doporučuji nakoupit za ně bitcoiny.

Burzy, sentiment a hloubky trhu

OKCoin sentiment hlásí 51% pozic v longu a 49% pozic v shortu. Vyrovnaná bilance je i co se týče celkového objemu, zde vede short 37% oproti longu 36%. Je vidět, že ani top tradeři na OKCoinu nemají jasno.

Na Bitfinexu v celku jasně vedou swapy v USD, jejichž objem narostl 9mil USD na 12.5 milUSD při úroku 0,048%. Naopak o BTC zájem opadl z 10kBTC na 6,5kBTC, při úroku 0,0192%. Ačkoliv není zřejmé, zda swapy jsou určeny pro spekulaci s BTC nebo na jiném měnovém páru, je zřejmé, že tradeři spíš sází na pokles ceny dolary, a růst ceny bitcoinu (také narostly shorty na BFX na skoro celý 1MBFX)

Hloubky trhu: Bitstamp - 3:2 kupující, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 4:3 kupující, BTCChina - 3x prodávající, Kraken - 5:4 kupující.

Doporučení: nákup, SL 590 USD, Cílová částka 666 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.