Kurz bitcoinu – analýza. Po malých krůčcích stabilně nahoru

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Kurz bitcoinu i v minulém týdnu rostl a dosáhl nového ATH (All Time High). A nezdá se, že by růst jen tak polevil. A tím by analýza mohla skončit, nebo ne?

Cenu bitcoinu táhne nahoru skutečná poptávka

Dosažením nového maxima došlo k pozastavení růstu pod 2900 USD a nejdřív to vypadalo, že výše se cena bitcoinu nedostane. Došlo k několika výprodejům, ale odezva na poklesy byla slabá, nikdo se nepřidal. Po zasažení ceny 2500 se směr obrátil opět vzhůru a dostal se opět na trendovou linii, které se jinak kurz bitcoinu spořádaně drží. Tyto drobné výprodeje zatím nepřesvědčily velké spekulanty, aby se začali svých bitcoinů zbavovat. Přitom obchodování na všech trzích vykazuje jistý společný rys. Nákupy bývají malé ale vytrvalé, výprodeje rychlé, razatní, ale krátké. Domnívám se, že malé nákupy jsou skutečnou poptávkou běžných zájemců, zatímco velké prodeje jen snahou spekulantů vybírat zisky a srážet cenu uměle níže. cena bitcoinu červen 2017 graf A tak cena bitcoinu může opět růst a podle mého názoru bude. Dále sledujeme parabolický pattern. Povšimněte si na grafu objemů obchodování. Ty rozhodně nejsou závratné. V okamžiku "sell-off" lze očekávat objemy až 10x větši, než jsou současná čísla. Pro zahájení výprodejů je podle mě potřeba mnohem větší impuls V následujících dnech by mohlo dojít k růstu až k hodnotě 3500 USD, pak nejspíš dojde ke korekci, která bude testovat předchozí ATH a od ní odraz výše. Zatím doporučuji nastavit si stoploss na 2500 USD a bitcoiny držet dál. Na jejich prodej zatím nenastal čas. Nákup ale nedoporučuji, i když zisky z poslední fáze budou asi největší, je nebezpečí, že je pak nestihnete včas prodat.

Sentiment na trhu, lending úroky na burzách

Silný sentiment long je na Bitfinexu 16:8. Zdá se, že posledný výstup k ATH způsobil pozavírání shortů a nové se neotevírají Dolary na long se na Bitfinexu dají půjčit za 0.19% což je relativně hodně. Naproti tomu, bitcoiny lze půjčkou získat za 0.0246%, což je pokles o více než 0.01 procentních bodů Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, Bitfinex - 3:2 prodávající, BTC-e 2x kupující, Kraken - vyrovnáno, OKCoin - 3:2 kupující. Doporučení: držet dál. foto: Shutterstock Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.