Kurz bitcoinu – analýza. Nuda až do konce prázdnin

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Málokdy se stane, že by analýza byla tak přesná, jako ta z minulého týdne. Oproti načrtnutému předpokladu se vývoj ceny lišil jen velice málo. Nedošlo sice ke krátkodobému propadu až k 540 USD, ale jinak průběh průměrných cen bitcoinu sedí vcelku dobře. Posuďte sami na grafu, schválně jsem tam nechal namalovaný předchozí stav:

bitcoin kurz srpen 2016 graf

Bitcoin je nuda, obchodujte altcoiny

Měsíc srpen tak zřejmě vyhlásíme nejnudnějším měsícem na bitcoinovém tržišti. To je také důvod, proč lze na sociálních sítích zahlédnout tolik diskuzí o obchodování na jiných kryptoměnách. Do středu pozornosti se vrací DASH, neutichá ani souboj ETH versus ETC. Z těch méně známých se objevují LISK, MAID, XEM a další. A samozřejmě nejde neopomenout specialitu na Bitfinexu, jejich BFX token. (... a také se hlavně na sociálních sítích zvedá popularita OneCoinu! ... ovšem do něj proboha neinvestujte! ) Znamená to, že bitcoin upadá do nezájmu? Nebo se prostě jen čeká na konec prázdnin?

V příštím týdnu očekávám u ceny bitcoinu nadále pohyb spíš do strany. Tentokrát by mohlo dojít k růstu až k 600 USD, ale zatím by nemělo dojít k překročení této hranice. Jako suport lze považovat cenu 540 USD. Pokud by se to dostalo níž, může to být budíček pro dlouhodobé longaře, další pokles by pak mohl znamenat signál k prodeji. Pohyb dolů je v tuto chvíli pravděpodobnější než pohyb nahoru nad 600 USD. Ale i tak se dá mnohem spíš čekat prostý pohyb do strany na ceně 560 USD. Proto doporučuji dál držet, případně lehce dokoupit.

Burzy, sentiment a hloubka trhu

Spekulanti na OKCoin dále spíš sázejí na pokles. 55% shortařů vs 44% longařů. TOP 100 traderů přitom též začalo otevírat spíš short pozice, poslední čísla jsou 39% short, 36% long. Kontrariánské pravidlo přitom říká, že se možná blíží pohyb nahoru.

Hloubky trhu: Bitstamp 2x prodávající, BTC-e 2x prodávající, Bitfinex 3x kupující, BTCChina 1.5x prodávající, Kraken vyrovnáno,

Doporučení: Navzdory sázkám na short doporučuji držet a přikoupit.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.