Kurz bitcoinu – analýza. Nebezpečí parabolického oblouku

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Další týden za námi a mně opět připadl nelehký úkol nakouknout alespoň trochu do budoucnosti a zkusit odhadnout, co se bude na trzích kolem bitcoinu dít.

Minulý týden byl opět růstový, vše začalo v sobotu, na cenách 580 USD a vrcholu bylo prozatím dosaženo v pátek na ceně 780 USD. Celkem bylo v tomto týdnu možné vydělat až 200 USD za 1 BTC (~34%). Během výstupu byl kurz bitcoinu vysoce volatilní. Už v pátek ale začaly přibývat výprodeje, jak investoři vybírali zisky a aktuálně cena klesla k hodnotě 738 USD.

Bod výprodeje za rohem, nebo už začal

Bude růst pokračovat, nebo jde o konec a dojde na výběr zisků a k poklesu ceny bitcoinu? To je v tuto chvíli těžké říct. Celý růst je jistě uměle živený některým velkým investorem, jehož plány neznáme. Do toho se přidá nervozita ostatních investorů a máme zaděláno na parabolický oblouk, který jsme na trzích s bitcoinem viděli mnohokráte. Parabolický oblouk může mít v současné době potenciál zasáhnout cenu 1000 USD, za předpokladu, že růst neztratí na síle, což tak v době psaní analýzy rozhodně nevypadá. Poslední výprodeje sráží cenu na všech burzách a mohlo by to spustit lavinu výprodejů ze strachu z propadu cen (to může propad ještě urychlit)

Na následujícím grafu je třeba si představit, že bod výprodeje (sell off point) může být různě vysoko. Ve hře je i možnost, že už byl překročen. Při výprodeji také bude důležité odhadnout, kde se pád zastaví. Podle grafu by mohlo dojít k zastavení někde v rozsahu 560-650 USD, v závislosti na tom, v jaké výšce ten skutečný výprodej začne.

bitcoin kurz červen 2016 Pokud zatím držíte bitcoiny, doporučuji je držet dál. Pokud náhodou nedržíte, pak poslední šance na nákup nastává teď, kolem ceny 730-740 USD. Pak je to hop nebo trop. Buď se cena bitcoinu přes víkend dostane do závratných výšin, v tom případě bych v pondělí očekával velké propady. Nebo to holt půjde dolů v nejbližších hodinách. Používání stoplossů snad nemusím připomínat. Pokud se však na takovéto dobrodružství necítíte, tak raději nic nekupujte.

Bitcoinové burzy, úroky na půjčkách

Na Bitfinexu se za poslední týden rozpůjčovalo 12,5 mega v dolarech. Tyto peníze pokrývají otevřené pozice long. Úroky dokonce atakovaly hodnotu 0,08% za den. Bitcoinové shorty se tedy vcelku logicky neotevírají, celkový počet půjčených bitcoinů osciluje kolem 8000 BTC.

Doporučení: držet, nákup jen pro zkušené obchodníky, při větších výprodejích prodat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.