Kurz bitcoinu – analýza. Na velký pohyb vzhůru to nevypadá

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

V souladu s předpokladem z minulé analýzy byl na bitcoinovém trhu relativní klid, oproti třeba týdnům předcházejím. Ceny šly skutečně do boku, pouze pro vlnkaře nezůstalo moc prostoru se realizovat, avizované eldorádo se nekonalo. Longaři měli šanci si užít dvou výstupů, přičemž ten první byl ihned po propadu, takže byl rizikový, protože v tu dobu nebylo zřejmé, zda výprodeje nebudou pokračovat. Druhý výstup byl klidnější, celkem snadno se dala odhadnout nástupní pozice kolem 320 USD. Prodej se dal naplánovat podle dosavadní rezistance na kurz bitcoinu v rozmezí kolem 337-340 USD. Shortaři si mohli užít dvě další příležitosti při spekulaci na pokles. První v neděli a druhý ve čtvrtek. Upřímně, čekal jsem to lepší.

kurz bitcoinu graf 21.11.2015

Kurz bitcoinu se možná podívá pod 300 USD

Aktuální situace není úplně rozhodnuta. Ceny bitcoinu i nadále spíš inklinují k propadům, než k růstům. Čtvrteční dump definoval druhý vrchol nové trendovky a ceny se nyní pohybují pod ní. A dokud tam budou, je třeba počítat s dalším výprodejem. Načrtnutá Elliotova vlna (mimochodem, je poněkud nestandardní díky počátečnímu zběsilému výprodeji) by mohla ukazovat na pokles zpět k 300 i pod 300 USD. Aktuální 62% retracement pro odraz (propad následovaný růstem) vychází k ceně 264 USD. I s takovou možností je třeba počítat. Naopak při překročení medvědí trendovky by mohlo dojít k růstu a líznout hranici 400, ale i tak bych očekával zpět návrat pod 340 a další pohyb do strany. Tady bych se pouze připravil na nějaké další řádění šílenců, těch však podle mě bude méně, než při prvním pokusu nad 500 USD.

Mé doporučení je spíš počítat s výprodeji, počkat na propad k 300 USD. Rozhodně bych nenakupoval, dokud jsme pod trendovou linií. I při jejím překročení vyčkejte na příležitost, třeba na zvýšení objemů. V posledních hodinách vzrostl zájem o zápůjčky bitcoinů, množství otevřených úvěrů na Bitfinexu vrostlo v objemu na 13 tis. BTC (+3 tis BTC). Úrok však během týdne klesal z 0,015% na 0,011, nicméně v posledních hodinách se pokles zastavil. Úvěry v USD stagnují kolem 21 mil USD a úrok se drží kolem 0,023% Hloubky trhu: Bitstamp: 5:3 ve prospěch prodávajících. Bitfinex: 5:3 ve prospěch kupujících, BTCChina: vyrovnáno, Kraken 2:1 ve prospěch kupujících. Nestandardní hloubky trhu jsou na BTC-E a na Huobi, kde převažují pouze nákupní příkazy kupící se zejména pod 300 USD. Doporučení: čekat spíše pokles, short možný, jinak bez činnosti, případně doprodat zbytky.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Rob Shenk

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.