Kurz bitcoinu – analýza. Na trhu přibývá kapitál, ceny rostou

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Dnes se podíváme na vývoj ceny bitcoinu v delším horizontu. Je potřeba občas odstoupit a podívat se celý ten obrazec z větší dálky, zda nám to neodhalí něco, čeho jsme si doposud nevšimli. Jak říká moudré přísloví, "pro stromy nevidíme les", pojďme se na ten les nyní podívat. kurz bitcoinu duben 2017 Je neuvěřitelné, s jakou přesností se kurz bitcoinu drží v naznačeném kanále, vymezeném dvěmi paralelními trendovkami. Je třeba upozornit na logaritmické měřítko na svislé ose. V lineárním měřítku by to byly paraboly. Znamená to, že bitcoinová cena šplhá po parabolickém patternu? Je-li tohle část paraboly, pak může být její konec klidně na desetinásobných cenách!

Vysokou cenu bitcoinu dohání Litecoin a další altcoiny

Předpokládejme, že vývoj bude tímto směrem pokračovat - zatím tak doposud šel. Proč by to tak mělo být? Do trhu kryptoměn obecně přichází mnoho peněz, projevuje se to nejen na růstu ceny bitcoinu, ale také na vysokých růstech mnoha altcoinů. Do minulého týdne se oblíbeným altcoinem stal například Litecoin, který se prodával až za 16 USD. Teď sice prochází korekcí, ale to neznamená, že by nemohlo růst nic jiného. Přes 20 % zaznamenal v posledních dnech růst ZCash vůči Bitcoinu. I tento růst však není nic proti Ethereu které vyrostlo o víc jak 50%, nebo Ripple s více než 40% nárůstem. A to není všechno, zmiňuji se jen o měnách, které se dostanou do mého zorného pole a stíhám je trochu sledovat. Není lepšího důkazu o přibývajícím kapitálu na trhu, než rostoucí ceny. Ale co bude s bitcoinem? Podle mého názoru poroste také a proto se domnívám, že i nadále bude platit výše uvedený graf. Z něj například můžeme odečíst, že se v létě může cen bitcoinu pohybovat mezi 1132 - 1679 USD. A až vyrazí děti do školy, bude bitcoin ohrožovat cenu 1800 USD. A kdyby to takhle pokračovalo dál, na začátku roku 2018 budeme bitcoiny prodávat za 5700 USD. Jsem realista, takže si myslím, že to dlouho nevydrží Ale zkusme aktuální vývoj nějak obchodovat. Na grafu jsem vyznačil nákupní a prodejní zóny. Jakmile se cena dostane do prodejní zóny, je vhodný okamžik část bitcoinů odsypat do dolarů (nebo pozavírat pákové longy). Pokud se graf dostane do nákupní zóny, je to vhodný okamžik k dokupu, naředění pozice, nebo navýšení rozpočtu, případně otevření pákového longu. Má to i tu výhodu, že kdyby se tento růst zastavil, nebude případná ztráta z nákupu vysoká, rozhodně méně bolestivá, než nakupovat v červené zóně. A protože se blížíme k červené zóně, v tuto chvíli nákupy nedoporučuji, nicméně neradím ani prodávat, prostě jen držet a těšit se aspoň z nerealizovaného zisku.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKCOin top traders se připravují na short, momentálně hlasují (long:short) v poměru 37:61. V objemech je poměr 32:38 Také na Bitfinexu se sentiment překlopil do červena a je v poměru 11:17 Úroky na Bitfinexu: USD se pohybuje kolem 0.0165, BTC se půjčuje za 0.12%, což je pokles z 0.16% Hloubka trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - 2x kupující, Bitfinex - vyrovnáno, OKCoin vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno. Doporučení: držet Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.