Kurz bitcoinu – analýza. Míříme na 900 USD a ještě dál?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Zdá se, že dlouho očekávané se stalo realitou. V pátek v brzkých ranních hodinách došlo k proražení rezistance na ceně ~755 USD a to na všech burzách, tedy nejen čínských. Přitom první impulz přišel nečekaně z burzy BTC-e. Kolem 1:30 hodiny ranní došlo k náhlému k prudkým nákupům, které zvedly tamní ceny bitcoinu z dříve běžně nezajímavých 740 USD na 758 USD.

Raketové motory zažehnuty, pozor ale na víkend

Čínským trhům trvalo čtvrt hodiny, než překonaly rezistanci na 5355 CNY. Bitstamp se začal zvedat až o dalších 15 minut později. Jakoby tamní obchodníci nevěřili tomu, co se děje. Bitfinex prorazil 755 USD také až v 1:45. Ve dvě hodiny pak došlo k průrazu ceny 5400 CNY poprvé a během další čtvrt hodinky podruhé a zatím trvale. Během pátku pak ceny oscilovaly kolem 770 USD.

Zatím to tedy vypadá, že raketové motory byly zažehnuty. I když, páteční podvečer byl dramatický díky vysoké volatilitě a do konce dne již ceny nedokázaly překonat 778 USD. Mimochodem, cena 778 dolarů je maximem z 19.června 2016. Je možné, že neochota "jít nahoru" je způsobena nutností překonat i tuto rezistenci.

bitcoin kurz analýza Na grafu je vidět, jak celá věc vypadá v denní perspektivě. Vidíte malý výstupek nad dosud nepřekonanou rezistancí (která se mírně svažuje což vyrovnává posilování dolaru vůči juanu). Nicméně rezistanci na 778 (ta se nesvažuje) je nutné také brát v úvahu.

Další vývoj se špatně předpovídá, musíme předpokládat, že vývoj bude kopírovat chování trhu po dokončení "šálku s uchem". Tento vzor říká, že cena vystoupí do výše odpovídají nejnižší hloubce šálku. Na grafu jsem to změřil a vychází mi to někam k 953 USD. Pokud bych se řídil 161.80% retracementem, pak za bezpečný profit lze považovat úroveň 882 USD.

Pokud máte rozpočet, můžete dokupovat. Jinak držet. Stop loss bych posunul na 706 USD.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

Větší množství traderů na OKCoin hlasuje pro short, hlasy jsou v poměru (47:52) (long:short). Nicméně 100 největších traderů má 43% objemu v longech a 32% v shortech

Zájem o longy zvedl úroky na Bitfinexu z 0.08% na 0.1%. To dělá zhruba 36% ročně. Pokud nemáte žaludek na spekulace, dolarové úložky nabízí celkem rozumné zhodnocení. Zajímavé zhodnocení nabízí i BTC, tam se úroky zvedly z 0.03% na 0.04% (14,6% ročně - připočtěte k tomu potenciální zhodnocení samotného BTC)

Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - 2x kupující, Bitfinex - vyrovnáno, BTCChina - 2x kupující, Kraken - 2x kupující.

Doporučení: dokoupit, držet, SL 706, očekává se růst.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.