Kurz bitcoinu – analýza. Krvavý týden ještě nekončí

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Když jsem v minulé analýze upozorňoval, že spekulace nemusí vyjít, nebylo to samoúčelné. Spekulace na růst ceny k současnému maximu se opírala o vliv trendovky. Na druhou stranu bylo zřejmé, že tento vliv může být s každým dnem slabší a slabší. Nakonec nedošlo k očekávanému vývoji, naopak došlo k proražení trendovky dolů a následně k proražení stoplossu, což musí být jasný prodejní signál. Kdo tedy prodával na stoplossu, už nyní by měl mít možnost nakoupit víc bitcoinů, než měl předtím.

Týden ve znamení kryptomasakru

Propad minulé poděli totiž odstartoval krvavý týden, který neskončil ani v pátek. Výprodeje se nedotkly jen Bitcoinu, ale i většiny altcoinů. Nejcitelněji výprodeje pocítili držitelé ETH. Ethereum od poloviny června padá a do dnešního dne odepsalo přes 50%, přičenž za posledních 7 dní to bylo kolem 26%. Pád ETH potěšil nejspíš jen shortaře. Bitcoin ovšem nezůstal stranou. V jeho případě došlo v posledním týdnu k poklesu o 14%, nejvyšší cena byla 2600 USD, a v pátek byla dosažena nejnižší cena 2140 USD. Důvodem výprodejů může být strach investorů z aktivace UASF BIP 148, který v tom nejhorším průběhu může skončit jako dva nezávislé chainy Bitcoinu, což by hodnotu každého chainu srazilo na polovinu. Ten, kdo by se nedostal k mincím v obou chainech, by pak nejspíš disponoval jen mincemi mající minimálně poloviční hodnotu. Dalšími důvody mohou být výběry zisků a snaha manipulovat trh v době prázdnin, kdy na trzích spíš obchodují roboti. bitcoin analýza červenec 2017 Předvídat další vývoj není jednoduché. Na grafu jsem naznačil rozhodný den, kdy by mělo vše vypuknout. Do té doby se můžeme dočkat panického výprodeje někam k 1400-1700 USD (červená), na tyto ceny se ale můžeme dostat i pomaleji (modrá). Malou nadějí na další růst je, že pokud by cena bitcoinu dále tlačila na rezistanci, mohlo by dojít k dokreslení klínu a na ten by mohl navázat další růst. Ten by vycházel až po rozhodném dni a můžeme ho očekávat maximálně pokud by byl veškerý převod bez problémů (nic pro pesimisty). Doporučuju tedy mít spíš prodáno.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Číňané jsou optimisti a dávají do poměru long:short hodnoty 57:42 na hlasy a 40:26 na objem. Sentiment na Bitfinexu je v poměru 15:10 (bylo 18:8) Úroky na USD: Pokles z 0,055% na 0,038% Úroky na BTC: Růst z 0,03% na 0,064% Hloubky trhu: Bitstamp: 3x kupující, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, OKCoin - vyrovnáno, Kraken - 2x prodávající. Doporučení: Mít prodáno a čekat na signál. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.