[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].
Den před čarodějnicemi vytvářím další bitcoinovou analýzu. Jaká kouzla a čáry ovlivní cenu bitcoinu následující víkend a pak zbytek týdne? Pojďme se na některé ty čáry podívat.
O ceně bitcoinu už se nerozhoduje jen v Číně
Nejprve ale nějaký ten výstřel do řad. Minulá analýza totiž nevyšla tak jak bych si představoval, i když pro držitele bitcoinů to byl lepší výsledek, než se čekalo. Místo pohybu do strany došlo k dalšímu růstu až k ceně 470 USD. Zřejmě se ukazuje, že čínské vzory není možné brát moc vážně a o cenách bitcoinu se rozhoduje na jiných burzách (a to i přesto, že čínské burzy mají výjimečné objemy). K překvapivému vývoji došlo až ve středu, kdy došlo k prudkým výprodejům, zřejmě v důsledku realizace příkazů stoploss, jelikož většina spekulantů celkem logicky očekávala vrchol.
Při pohledu na obchodování je stále cítit takový lehký optimismus, objevují se tendence postupně zvedat cenu a tyto vzestupy jsou přerušovány jen výběrem zisků spekulantů. V hloubkách trhu převládají kupující. Proto i nadále vidím za důležitou úroveň rezistenci na 470. Z druhé strany pak jako podporu funguje trendovka aktuálně ve výši 428 USD, která postupně roste k 470 USD, kam dorazí zhruba za měsíc. Tato linie je také jakýmsi oddělovačem mezi růstovým a klesajícím trendem (jakmile bude překročena, lze očekávat výprodeje).
Do té doby se domnívám, že se cena bitcoinu bude pohybovat mezi těmito dvěma liniemi a je otázkou,zda se v květnu vydá směrem k pokoření úrovně 470, nebo to vzdá a zamíří dolů. Zatím doporučuji držet, nebo aspoň vlnkovat mezi 450 až 470USD. Aktuální stoploss by měl být pro konzervativní obchodníky 430 USD, pro vyšší riziko pak 440 USD.
Ethereum - čeká se na vhodný čas k nákupu
Situace u ETH se nemění
Ceny ETH poslušně pokračují po Elliotově vlně a aktuálně se zdá, že se zastavily na nějaké podpoře, ta se nachází na 15.6 mBTC. Je to těsně nad oblastí, kde v únoru probíhaly optimistické nákupy, Ethereum bylo v centru zájmu a největší byly také objemy obchodů. Aktuální zastavení si vysvětluji tak, že většina držitelů prostě nechce prodávat pod nákupní cenou a tak vyčkávají. Pokud se však neobjeví dostatečný počet zájemců o nákup, mohou začít přesto prodávat a tím strhnout lavinu dalších výprodejů.
Kupující zase vyčkávají, až se cena vymaní z vlivu trendovky. Pokud tedy cena etheru půjde dostatečně dlouho do boku, mohlo by dojít k obratu směrem vzhůru. Při pokračování výprodejů je třeba se připravit na krátkodobé dosažení ceny 8 mBTC. Tam by byl také dobrý okamžik k nákupu.
Burzy, úroky, hloubka trhu
Data z burz: Až 2 milióny USD byly navýšené longy v minulém týdnu a vyprodaný orderbook zvedl úroky až k 0.06% za den. Příchodem středečního dumpu došlo k redukci dlouhých pozic o 1.5 mil USD, nicméně od té doby to opět roste. Kopíruje tak svým průběhem vývoj kurzu bitcoinu. Na opačné straně dochází k ústupu z pozic, uzavřeno bylo přes 2000 BTC shortů a úroky jsou na minimu
Hloubky trhu: Bitstamp: 3x kupující, BTC-e: 3x kupující, Bitfinex: 4:3 kupující, BTCChina : zhruba vyrovnáno, Kraken 3:2 prodávající,
Doporučení: Držet BTC, vlnkovat, ETH zatím nedržet, být připraven na nějaké výprodeje.
Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]