Kurz bitcoinu – analýza. Kouzelné čáry nezařídí všechno

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Den před čarodějnicemi vytvářím další bitcoinovou analýzu. Jaká kouzla a čáry ovlivní cenu bitcoinu následující víkend a pak zbytek týdne? Pojďme se na některé ty čáry podívat.

O ceně bitcoinu už se nerozhoduje jen v Číně

Nejprve ale nějaký ten výstřel do řad. Minulá analýza totiž nevyšla tak jak bych si představoval, i když pro držitele bitcoinů to byl lepší výsledek, než se čekalo. Místo pohybu do strany došlo k dalšímu růstu až k ceně 470 USD. Zřejmě se ukazuje, že čínské vzory není možné brát moc vážně a o cenách bitcoinu se rozhoduje na jiných burzách (a to i přesto, že čínské burzy mají výjimečné objemy). K překvapivému vývoji došlo až ve středu, kdy došlo k prudkým výprodejům, zřejmě v důsledku realizace příkazů stoploss, jelikož většina spekulantů celkem logicky očekávala vrchol.

kurz bitcoinu graf duben 2016

Při pohledu na obchodování je stále cítit takový lehký optimismus, objevují se tendence postupně zvedat cenu a tyto vzestupy jsou přerušovány jen výběrem zisků spekulantů. V hloubkách trhu převládají kupující. Proto i nadále vidím za důležitou úroveň rezistenci na 470. Z druhé strany pak jako podporu funguje trendovka aktuálně ve výši 428 USD, která postupně roste k 470 USD, kam dorazí zhruba za měsíc. Tato linie je také jakýmsi oddělovačem mezi růstovým a klesajícím trendem (jakmile bude překročena, lze očekávat výprodeje).

Do té doby se domnívám, že se cena bitcoinu bude pohybovat mezi těmito dvěma liniemi a je otázkou,zda se v květnu vydá směrem k pokoření úrovně 470, nebo to vzdá a zamíří dolů. Zatím doporučuji držet, nebo aspoň vlnkovat mezi 450 až 470USD. Aktuální stoploss by měl být pro konzervativní obchodníky 430 USD, pro vyšší riziko pak 440 USD.

Ethereum - čeká se na vhodný čas k nákupu

Situace u ETH se nemění

ether cena 2016

Ceny ETH poslušně pokračují po Elliotově vlně a aktuálně se zdá, že se zastavily na nějaké podpoře, ta se nachází na 15.6 mBTC. Je to těsně nad oblastí, kde v únoru probíhaly optimistické nákupy, Ethereum bylo v centru zájmu a největší byly také objemy obchodů. Aktuální zastavení si vysvětluji tak, že většina držitelů prostě nechce prodávat pod nákupní cenou a tak vyčkávají. Pokud se však neobjeví dostatečný počet zájemců o nákup, mohou začít přesto prodávat a tím strhnout lavinu dalších výprodejů.

Kupující zase vyčkávají, až se cena vymaní z vlivu trendovky. Pokud tedy cena etheru půjde dostatečně dlouho do boku, mohlo by dojít k obratu směrem vzhůru. Při pokračování výprodejů je třeba se připravit na krátkodobé dosažení ceny 8 mBTC. Tam by byl také dobrý okamžik k nákupu.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Data z burz: Až 2 milióny USD byly navýšené longy v minulém týdnu a vyprodaný orderbook zvedl úroky až k 0.06% za den. Příchodem středečního dumpu došlo k redukci dlouhých pozic o 1.5 mil USD, nicméně od té doby to opět roste. Kopíruje tak svým průběhem vývoj kurzu bitcoinu. Na opačné straně dochází k ústupu z pozic, uzavřeno bylo přes 2000 BTC shortů a úroky jsou na minimu

Hloubky trhu: Bitstamp: 3x kupující, BTC-e: 3x kupující, Bitfinex: 4:3 kupující, BTCChina : zhruba vyrovnáno, Kraken 3:2 prodávající,

Doporučení: Držet BTC, vlnkovat, ETH zatím nedržet, být připraven na nějaké výprodeje.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.