Kurz bitcoinu – analýza. Korekce je na spadnutí

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Minulý týden došlo k úspěšnému forku BTC na BTC a BTG. Já osobně mám docela problém tomu říkat fork. Podle mého názoru došlo pouze k vytvoření dalšího altcoinu, který vychází z BTC. Bitcoin Gold však skoro nic nového nepřináší, kromě jiného těžebního hashe, naproti tomu způsobuje komunitě problémy, protože nemá ochranu proti opakování, takže transakce v síti BTG může být bez problému zopakována v síti BTC. Pokud někam převádíte BTG, může se tak stát, že omylem převedete i BTC. A zatímco BTG se v závěru týdne obchoduje na ceně 100 USD, BTC lze ještě stále sehnat za 57x vyšší ceny.

Fork na Bitcoin Gold není žádná výhra

Peníze zdarma tak nyní představují asi 1.8% z hodnoty bitcoinů, které držíte ve walletách nebo na burze. Žádný velký deal se tedy nekoná. Kurz bitcoinu denně překonává mnohem větší změny. BTG tak končí ještě mnohem hůř, než Bitcoin Cash, ten se aktuálně prodává za 366 USD A co mezitím dělal bitcoin? kurz bitcoin analýza Já vím, že jsem vám sliboval sedmitisícovku, ale tu budeme muset na nějakou dobu nechat svému osudu. V minulém týdnu se víceméně prodávalo a i přes pokus obnovit další růst se nepodařilo Bitcoin vytlačit nad šestitisícovou linii.

Zájem o nákupy klesá, korekce je na spadnutí

Na grafu je velice podezřelá formace na indikátoru MACD. Zatímto poslední dva vrcholy zdánlivě rostly, MACD druhý vrchol namaloval výrazně níže. Tato sestava (označená červenou úsečkou) bývá silně medvědí, což by mělo naznačit, že nás čekají další výprodeje a korekce je na spadnutí. V závěru týdne s dvojici vrcholů přibyl třetí, ten však byl ukončen ještě níže formací hlava a ramena, (viditelné na 1h měřítku grafu.) Ještě je tu však support v podobě trendovky, který graf podpírá zespodu po dobu dvou minulých měsíců. Případný neúspěšný průraz této trendovky by mohl zamotat hlavu nejednomu traderovi. Při rozhodování "kdy prodat" je tedy dobré se řídit tohle trendovkou. Dokud jsme nad, tak držet. Budoucnost bitcoinu tak nevidím tolik růžově jako před týdnem. Poslední vývoj demonstruje pokles zájmu o Bitcoin a to může způsobit, že prodeje budou převažovat a cena bitcoinu půjde dolů. Zatím není zřejmé, jak hluboko by případná korekce klesla. Při větší korekci jsou ve hře dvě čísla. 4000 USD a 2900 USD.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKEX: hlasuje 51% pro short, ale objemově vedou longy o 10% nad shorty, které dosahuji 28%. Nicméně to tak většinou bývá - při nárustech ceny rostou shorty, při poklesu ceny zase longy Shorty přibývají i na Bitfinexu: aktuuálně se drží v poměru 21:24 (uváděno ong:short)) a tendence je zatím spíš pro shorty. Není proto divné, že klesl průměrný úrok na dolarech z 0,2% na 0,1% a oproti tomu vzrost úrok na bitcoinech z 0,0153 na 0,0348 %. Doporučení: Začít odprodávat, v případě proražení trendovky směrem dolu prodat většinu. Poznámka: Na cestě je ještě jeden fork. Na burzách s margin tradingem před forkem zavřete všechny shorty. Některé burzy by vám mohly novou kryptoměnu připsat se záporným znaménkem. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.