Kurz bitcoinu – analýza. Kdy vyberou spekulanti zisky?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
.
I na začátku třetího adventního víkendu se jukneme do grafů a zkusíme odhadnout, co nám Ježíšek přinese pod stromeček. A nebo že by investoři v posledním týdnu narychlo sháněli dárky - takže lze očekávat výběr zisku...?
.

Výběr zisků na spadnutí

Nejprve malé ohlédnutí za dosavadním vývojem. Pokud mluvíme o ziscích, pak rozhodně je co vybírat. Za poslední měsíc došlo k nárůstu ceny bitcoinu o skoro 60 USD. Poslední týden přitom nebyl už tak výkonný, i tak je nárůst o 10 USD ještě slušný. Ale další pohyb vzhůru již jakoby ztrácel dech. Kromě toho se snižoval denní rozsah, tedy žádné pumpy ani dumpy o desítky dolarů jsme neviděli. Z této perspektivy se dá říct, že vývoj šel spíš do boku, než nahoru. Cenový index se přitom málem dotkl hranice 800 USD, Bitfinex ten samý čas měřil 788 USD. Pak ale došlo k rychlému výprodeji a ceny se vrátily na svou standardní úroveň kolem 780 USD. Jinak se v zásadě nic nedělo.

Kurz bitcoinu může následovat čínské futures

Snad kromě zvláštní situace na OKCoin, kde v pátek ráno expirovaly čtvrtletní futures. Zatímco končící čtvrtletí uzavíralo na tamní ceně 787 USD, nové čtvrtletí začalo na ceně 830 USD. Tento divný odstup o více než 40 USD by mohl naznačovat budoucí vývoj cen bitcoinu, ale také ne. OKCoin v tomto směru může trochu mást. Je třeba si uvědomit, že OKC Futures se obchodují čínských juanech a zobrazená cena se přepočítává do dolarů podle 14.denního průměrného kurzu. Investoři do futures tak zvýšili cenu bitcoinu z 5400 CNY na 5736 CNY. To může odpovídat stejné ceně při započítání další postupné devalvace čínské měny. Nárůst cen ve čtvrtletní futures tak může spíš vyjadřovat očekávané oslabení čínské měny, než potenciál růstu bitcoinu. Už kvůli tomu, že kurz čínského juanu je řízen centrálně, tedy mnohem předvídatelněji, než kurz bitcoinu. A nyní graf na příští týden: bitcoin kurz prosinec 2016 Graf ceny začíná připomínat rostoucí klín. Ten může znervóznit hodně lidí a vytváří tak nebezpečnou situaci. Na Forexu patří mezi reverzní, tedy cena jej opouští směrem dolů. Zde by se jednalo o očekávanou korekci, a na výběr jsou cíle odpovídající různým úrovním retracementu. Hezky přitom lícují s lokálními minimy na dosavadním průběhu. První je lehce nad 750 (střed cca 757), druhý na 732 a třetí na 693 USD. (Bitfinex -5 USD) Pokud by došlo k opuštění klínu směrem dolů, doporučoval bych naplánovat dva až tři vstupy na výše uvedených úrovních - případně tedy limit buy na 750 a 732, a možná podlezení 700 jako stoploss. Pokud nemůžete navýšit rozpočet, dejte si stopku na 774 (Bitfinex 769). Pokud by přeci jen byl klín opuštěn směrem vzhůru, pak nutně musí dojít k prudkému růstu až někam k 900 USD. Další cílové částky zůstávají stejné z minulé analýzy.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKCoin je co se týče sentimentu lehce rozpolcený. Na hlasy vedou shorty a to v poměru 47:50 (long:short). V objemech však vedou long v poměru 37:27. Má zkušenost ale říká, že 37 % není nic moc. 36 % potencionálního objemu leží ladem. Úroky na Bitfinexu pro long pozice spadly až na 0.07 %. Přitom to bývalo i přes 0.15 %. Naproti tomu, úroky na BTC dosahují až k 0.1 %. To může ukazovat na blížící se korekci, ale také top může být důsledek shortování jiných měn, třeba ETH. Hloubky trhu: Bitstamp: vyrovnáno, BTC-e: 2x prodávající, Bitfinex vyrovnáno, BTCChina: 3:2 kupující, Kraken 2x kupující. Doporučení: vzhledem k aktuální situaci doporučuji posunout stopku na 769 USD a očekávat korekci. Pro konzervativní spekulanty doporučuji stop loss nechat na 705 USD. Lze udělat i kompromis a na první stopce odprodat jen část. Pokud k tomu dojde, pak nákupní pozice jsou 750, 732 a 693.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.