Kurz bitcoinu – analýza. Kdo neztratí nervy, vyhraje

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Také poslední víkend v březnu zbyl čas na krátký komentář o dění na trhu s bitcoinem. Analýza je psána v době, kdy cena bitcoinu dosáhla stejné hodnoty jako minimum o minulém víkendu. A protože se i v době sestavování této analýzy cena značně mění, bude velice obtížné najít v tak hektické době pevný bod.

Víkend ve znamení výprodejů

Během minulé soboty spadla cena bitcoinu na své minimum od posledního velkého propadu v únoru (tehdy bylo minimum 735 USD). V týdnu pak došlo ke korektivnímu růstu až k ceně 1120 dolarů. Tak jak jsem avizoval v minulé analýze, byl to ideální čas pro doprodeje a případné otevření shortů. Od toho okamžiku prakticky bez zaváhání (s jednou malou korekcí), cena padá a aktuální minimum je 928 USD. Přitom podle grafu se nezdá, že by výprodeje řekly poslední slovo. kurz bitcoinu březen 2017 graf Díky aktuálně nejasné situaci kolem hrozby hard forku lze těžko odhadovat, zda se kurz bitcoinu propadne ještě níž, nebo dojde k nějaké korekci. Možnost korekce tu je k 1000 USD a pak odraz zase dolů. Cílová cena, v tomto případě minimum, pokud by došlo ke korekci, je zhruba 900 USD. Zatím nejasný je i stav forku na Bitcoin Unlimited. Po počátečním "jásotu" zastánců BU to nevypadá, že by byl fork na pořadu dne. Podíl v síti je sice vyšší než SegWit, k dosažení poloviny má však stále daleko. Na redditu jsem objevil informaci, že aktivace BU má nastat kolem 75 %. Nevím, jak moc se lze na tuto informaci spolehnout.

Pomůžou dva tokeny na Bitfinexu zklidnit trh?

Mezitím Bitfinex, jedna z bitcoinových směnáren, zavedla dva tokeny pro obchodníky, kteří chtějí spekulovat na úspěch či neúspěch Bitcoin Unlimited. Je to také trochu pokus uklidnit investory pro případ, že by výsledkem forku byly dva bitcoiny. Už nyní lze bitcoin rozdělit na dva samostatné tokeny a ty obchodovat zvlášť a vyzkoušet si, jak by to vypadalo, kdyby došlo k forku. Zároveň by to mělo udržet cenu bitcoinu výše, protože oba tokeny už jsou na polovině jeho ceny. Uklidnit situaci se přesto nějak nedaří. Zda se, že se spousta traderů rozhodla využít výprodeje k výběru zisků a tak je možné, že pokles bude pokračovat. Ukončení výprodejů poznáme snadno. Typicky se jedná o výjimečnou špičku na červené svíčce, končící na totálně ujeté ceně, například 450 USD, za výjimečně vysokého objemu. například 300 tisíc BTC za den (aktuální špičky jsou kolem 80 tisíc BTC za den). Ta svíčka bude mít přitom podstavec na nějaké reálnější ceně, třeba 900 USD. Kdo bude takový poslední výprodej sledovat, získá neodbytný pocit, že Bitcoin už to má spočítané a každou chvíli se zřítí k ceně 0 USD. To se samozřejmě nestane. Nicméně, takový armagedon bude předznamenávat příchod nějakého poklidnějšího období.

Sentiment na trhu, burzy a úroky na půjčkách

OKCoin top traders (long:short) - dle pozic jednotlivých traderů 42:57. Dle objemu 37:32 Bitfinex - 18:17 - tady je to hodně vyrovnané Úroky pro páky (nebo úložky) - Dolary lze pořídit na úrok 0.03%, což je stejné, jako minulý týden. Bitcoinové úroky vzrostly až na 0.1% z původních 0.02%. Je vidět, že zájem o shorty je velký Hloubky trhu: Bitstamp: 4x kupující, BTC-e: 3x kupující, Bitfinex: vyrovnáno, OKCoin: 2x kupující, Kraken: 3:2 prodávající. Doporučení: Mít prodáno a držet se obchodování stranou.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.