Kurz bitcoinu – analýza. Jsme na parabole a poslední zhasne

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. V minulém týdnu pokračoval bitcoin bez přerušení v růstu a dosáhl na cenu 1290 USD. Odpověď na otázku, kam až může cena bitcoinu růst, se skrývá ve hvězdách... nebo na Měsíci? Pokusíme se to rozlousknout v dnešní analýze. Předně je nutné dodat, že bitcoin víceméně kopíroval závěry analýzy z minulého týdne. Tam se předpokládalo, že kurz bitcoinu nastoupil na parabolický pattern. A nemyslím si, že by se tohle v nejbližší době změnilo. bitcoin kurz analýza

Rizika parabolického růstu. Poslední zhasíná

Je třeba na místě říct, že parabolický růst je velice zrádný, nebezpečný a riskantní. Spekulanti sází na parabolický pattern, protože je znám svými vysokými a rychlými zisky. Je to však na druhou stranu trochu pyramidová hra. Rychlé růsty a vysoké zisky lákají další spekulanty a ti též nakupují a cena roste rychleji a rychleji. A přitom hrozí, že každou chvíli přísun nových investorů dojde. Každý kdo nakupuje na tak vysokých cenách doufá, že se v blízké budoucnosti najde ještě větší blázen, kterému se to prodá za vyšší cenu. A jakmile blázni dojdou a trh si to uvědomí, dojde k překotnému výprodeji. To už bude bitcoin předražený a každý si v danou chvíli uvědomí, že drží "v rukou" (vlastně ve walletu) něco, co zdaleka nemá takovou cenu, za kterou to kupoval. A začne obrovská poptávka po zbývajících bláznech. Od toho okamžiku nás čeká megakorekce a byl bych dost nerad, aby tuhle party platili čtenáři mých analýz. Proto mé doporučení zní: Už nic nenakupujte, držte, nastavte stoploss na takovou částku, která pro vás znamená dostatečný výnos, pak upražte popcorn a běžte se dívat. Možná vám bude líto, že ty obrovské zisky budou ve vašich statistikách svítit jen po krátkou dobu, ale za to riziko to nestojí. Cena bitcoinu se totiž tímto stylem může dostat až k 2000 USD i více. Pak ale nikoho nesmí překvapit korekce klidně o -1000 USD, a to je hodně.

Proč roste cena bitcoinu?

A proč to vlastně takhle roste? Spekuluje se hlavně o povolení prvního bitcoinového ETF fondu, které má přijít už brzo. Americká komise pro cenné papíry má na rozhodnutí čas do 11.března 2017. Je možné, že již někdo zná výsledný stav a podle toho se zařizuje, skupuje velké objemy a tím láká ostatní.  Nebo jde o čirou spekulaci a až se dozvíme skutečný výsledek, poslední na párty to za všechny zatáhne. Není to ale jediný důvod, za vysokou cenou bitcoinu může být i nárůst uživatelů zejména v zemích s nesvobodnou ekonomikou, v rozvojových zemí a podobně. Tento nárůst uživatelů by byl jistě velice vítaný, kdyby Bitcoin neměl problémy sám se sebou, tady mluvím zejména o stále nedořešeném problému s velikostí bloku, počtem transakcí za sekundu a nevyjasněnou situací kolem SegWit. Tyto problémy se v cenách určitě projeví, i když ne hned. Dlouhodobě vidím možnost růstu s občasnými korekcemi až do května, stejně jako na akciových trzích, přes prázdniny může nastat uvolnění a tak všem doporučuji začít už teď plánovat dovolenou.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKCoin hlasuje pro short v poměru (long:short) - 38:62. Na objemy to vychází 32:42. Bitfinex počítá pozice v poměru 27:13. Průměrné úroky na USD (FRR) vzrostly z 0,032% na 0,053%. Úroky na bitcoin klesly z 0,02% na 0,015% Hloubky trhu: Bitstamp - 5:4 prodávající, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, OKCoin - vyrovnáno, Kraken - 4x kupující. Doporučení - držet, stoploss (automatický prodej) nastavte na 1130 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.