Kurz bitcoinu – analýza. Držte si klobouky, bude to jízda

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Je to nějaký ten pátek, co jsem si stěžoval, že na ETH vládne vysoká volatilita. A hle, bum ho, stejnou "nemocí" teď trpí Bitcoin. Pro někoho to bylo příjemné, zvlášť když se podařil nákup ještě za ceny se čtyřkou na začátku. Ale přesto na tom není nic skvělého, když vám cena během dne udělá 10% nahoru a zase dolů.

Cena bitcoinu mezi Západem a Čínou

Minulý víkend se ceny vyšplhaly na 520 a pod tuto hranici už nešly. Po dlouhou dobu byly čínské burzy mnohem výše, než ty západní, což zpočátku vyrovnával Západ růstem oproti stagnaci v Číně, následně došlo k propadu i v Číně a tento pátek ke svorné pumpě na ceny bitcoinu kolem 570 USD, kde na chvíli dokonce Bitfinex dosáhl výše, než třeba čínský Huobi. Celkově však šlo o stálý růst, kdo držel po celou dobu pozici, ten si mohl přijít i na pěkných 100 dolarů z jednoho bitcoinu.

Analýza v současném stavu nebude jednoduchá. Když si zobrazíte denní graf, objevíte v něm dvě svislé čáry a prakticky nic kolem toho, čeho by se dalo chytit, navíc čínský graf je úplně jiný, než západní. Zkusíme se tedy aspoň podívat na možnosti, jaké se nabízí.

Následující graf je týdenní, tedy analýza se v zásadě bude týkat jednoho sloupce.

bitcoin kurz 2016 červen

Optimistická varianta očekává dosažení rezistence cca 677 USD. Toto dosažení proběhne v příštím nebo v dalším týdnu, a očekával bych, že bude velice rychlé. Po dosažení ceny se "to" na nějakou dobu zastaví, možná dojde k několika korekcím a pokračovat se bude na podzim dalším růstem.

Další variantu nazývám "halving". V příštím týdnu dojde k dosažení 677 USD a následující týden k postupným dumpům až někam 430 USD, podobný scénář si užilo minulý rok LTC. Před dumpem může cena vystoupat dosti vysoko. Tento scénář bych začal uvažovat v okamžik, kdy se cena na 677 USD nezastaví.

Poslední varianta je pesimistická. Pokud dojde ke korekci již tuto neděli, může se kurz bitcoinu dostat až k 491 USD. I tak to stále není konec, pořád se budeme nacházet nad vyznačeným trendem a tedy cesta nahoru bude stále možná.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Krátce k hloubkám trhu: Bitstamp: 2x se nakupuje, BTC-e: vyrovnáno, Bitfinex: 5:3 prodávající, BTCChina plichta, Kraken: drtivě vítězí kupující.

Margin Funding:

Pokud si chcete nechat fiat (peníze) a přesto něco vydělávat, Bitfinex aktuálně nabízí ve službě Margin Funding úrok i přes 0,1% denně (!). Takový úrok lze získat jednotlivě otevřením nabídky v orderbooku. Průměrný úrok je aktuálně 0,088% a posledních pár dní klesá. Počet otevřených longů stagnuje. V shortech se uzavřelo pozic kolem 6000 BTC a půjčit si bitcoiny lze skoro zadarmo.

Doporučení: držet BTC, dokoupit při rezistanci, očekávejme dále vysokou volatilitu a doporučuji použít menší (kratší) časovou osu na grafech.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.