Kurz bitcoinu – analýza. Dodá Segwit palivo pro další let?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Segregated Witness může pozitivně ovlivnit kurz bitcoinu

Bitcoinu se poslední týden dařilo, cena od minulé soboty vystoupala o 50 USD a nezdá se, že by byl dosažen strop. Bitcoin čeká v nejbližších dnech upgrade v podobě novinky v protokolu - nasazení systému Segregated Witness, která by podle mého názoru měla přinést pozitivní změnu zejména ve způsobu ukládání transakcí do blockchainu. Ty budou menší díky tomu, že podpisy a další údaje k ověření transakce budou vystrčeny mimo blockchain. Beztak je ověřují těžaři, kteří tyto informace mít budou.

Bitcoin ve stínu supernovy ZCash

Dobrou pozici bitcoinu na trhu však v pátek zastínil zcela nový altcoin, dlouho očekávaný a mediálně propíraný ZCash (zkratka ZEC). Obchodovat se začal ještě dřív, než byl představen pomocí tzv. Futures a už tehdy se vyšplhala jeho cena k 1.5 BTC (cca 1000 USD). Páteční šílenství však bylo teprve na začátku. Po pár desítkách minut od spuštění altcoinu se cena ZCash vyšplhala až k 3300 BTC. To si prosím dobře spočítejte: 3300 BTC * 690 USD/BTC = 2277000 USD za 1 ZEC! (~ 56 mil Kč). Kam se hrabe naše analýza bitcoinu s předpovědí na úžasných 700 USD.

V době psaní analýzy se kurz bitcoinu pohybuje kolem 690 USD, zatímco 1 ZEC stále vysoko 27 BTC = 18630 USD. Ovšem investovat do nového altcoinu za těchto podmínek může jen gambler. Osobně si myslím, že cena nového coinu nemůže dlouhodobě vydržet nad 1 BTC a dříve či později se dostane pod bitcoin. Jeho aktuální vysoká cena je dána malým počtem vytěžených kousků.

Co nám ukazuje BTC graf:

kurz bitcoinu v říjnu 2016

Už jsem zmínil, že současná cena bitcoinu 690 USD není stropem. Přesto nejbližší vrchol je už na dosah. Tím vrcholem bude cena 700-705 USD. Tohoto vrcholu může být dosaženo za dramatických podmínek, takže je třeba se připravit i na nějaký spike, třeba až na 730 USD. Pak se ale cena vrátí a chvíli zůstane v pásmu 690-705 USD. Může dojít i k menší korekci, ale nemělo by to spadnout hluboko. Korekci pod 670 si v tuto chvíli nedokážu moc představit. Po krátkém, blíže neurčeném odpočinku se podíváme ještě výše. Aktuálně doporučuji držet a při korekci pod 690  USD dokoupit. Stoploss doporučuji posunout na 650 USD.

Sentiment na trhu, burzy a hloubka trhu

OKCoin Top Trader Sentiment hlásí vyrovnaný podíl longů a shortů, aktuálně menší převahou shortů 48:50 (long:short) co do počtu traderů držící danou pozici. Co do objemu převažují shorty v poměru 34:43. Čína tak sází na pokles, což může být logickým důsledkem předchozího růstu. Naopak, půjde cena proti shortařům, budou muset zavírat a to znásobí tlak na růst ceny. Uvidíme, kdo má pravdu

Také na Bitfinexu se otevírají shorty, za poslední týden se jich otevřelo v celkovém objemu 1300 BTC. Půjčují se ale i dolary, aktuálně se jich rozpůjčovalo o 2 mil USD víc. Ovšem těžko říct, zda kvůli bitcoinu, nebo kvůli ZCash, který také narychlo Bitfinex spustil a v době psaní analýzy sice už bylo obchodování povoleno, ale neproběhl ještě ani jeden obchod (takže na Bitfinexu u ZCash svítí velká nula).

Hloubky trhu: Bitstamp - 3:2 kupující, BTC-E 3:2 prodávající, Bitfinex - 2.5x kupující, BTCChina - 2x kupující, Kraken - 3:2 kupující.

Doporučení: Držet, dokupovat jen při poklesu. SL 650 USD. Nejbližší PT 700-705 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.