Kurz bitcoinu – analýza. Do kterého patra pojede výtah?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Příliš dlouhá stabilita - pohyb bitcoinu na spadnutí

V posledních dnech se bitcoin vytrácí z běžné pozornosti, důvodem je zejména perfektně stabilní cena. Ta se pohybuje v rozsahu 567-580 USD (Bitfinex), což činí 13 USD a tento rozkmit vzhledem k ceně tvoří něco přes 2 procenta. To není nic moc ani pro vlnkaře. Pokud si vezmeme poplatek za obchod cca 0.2%, což je při aktuální ceně bitcoinu něco přes 1 USD na 1 BTC, obchody máme 2 - tedy efektivně můžeme zobchodovat cca 10 USD, ale to za předpokladu, že se na Vás usměje štěstí. V reálu se může podařit tak polovina. No a k tomu je potřeba říct, že z 567 USD na 580 USD to bitcoinu trvalo 3 dny a zpět taky. Shrnuto podtrženo, je to ploché jak žehlící prkno, ani páka nepomůže. A ty bídné objemy...

V této situace se musí dřív nebo později něco stát. Bude to pohyb nahoru, nebo pohyb dolů? Nebo se nestane nic? Podívejme se, co ukazuje graf.

cena bitcoinu - graf září 2016

Podle mého názoru se můžeme dočkat pěkného výtahu. Připomeňme si, že propad na začátku srpna byl také mimo jiné způsobem panikou po hackerském útoku na Bitfinex. Mezitím však Bitfinex obnovil svou činnost a dokonce už splatil něco přes 1% svých BFX tokenů. A v tuto chvíli se zdá, že nejhorší má za sebou. Proto by mělo dojít minimálně k návratu nad 600 USD.

Cena bitcoinu se může utrhnout

Nicméně, výtah k této ceně nebude jediný, mohl by spustit panické nákupy a vytáhnout cenu až někam k 740 USD a po krátké korekci i výše, očekával bych atak hranice 1100 USD. To za předpokladu, že se vytvoří tento, nebo velmi podobný pattern. Stále je třeba myslet na možnost propadu, a proto navrhuji stoploss na 540 USD.

Burzy, sentiment a hloubka trhu

OKCoin future index ukazuje převahu short pozic v poměru 46% (long) ku 51% (short). Objemově jde však vládnou longy (38% ku 34%).

Na Bitfinexu stále roste zájem o margin trading na obou stranách. Jen v druhé polovině pátku narostl zájem o půjčky BTC (pravděpodobně shorty) - o 500kBTC

Hloubky trhu: Bitstamp - nerozhodně, BTC-e - nerozhodně, Bitfinex - 2x kupující, BTCChina - nerozhodně, Kraken - nerozhodně.

Doporučení: Nákup, SL 540 USD, cílová cena 700 USD a 1100 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.