Kurz bitcoinu – analýza. Co říkají čínská čísla

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Po vánoční přestávce budu pokračovat v předvídání budoucího vývoje ceny bitcoinu. Nemusíte mít tedy strach, že by vaše investice zůstaly ve vzduchoprázdnu bez mých jistě cenných rad ( myslím to samozřejmě ironicky ). Za tu vánoční přestávku jsem ale docela rád. To, co se během těch dvou týdnů s bitcoinem dělo, to by totiž nedokázal předpovědět ani Nostradamus. Ačkoliv je nutno říct, že něco se tušit dalo, ti kdo podle mých rad obchodovali už dříve tedy vědí, jak se v takových situací chovat.

Cena bitcoinu kopírovala čínskou numerologii

Pro čtenáře, kteří byli během vánočních svátků out, přiblížím ty momenty euforie, které následně byly ... aspoň u některých ... vystřídány momenty zklamání a deprese. Během krátké doby totiž bitcoin nejen že vystřelil jak raketa do vesmíru, velice rychle také dosáhl tisícovky, pak ještě stihl pokořit maximum na čínských burzách, aby se zastavil na ceně 8888 CNY ... (trochu numerologie - čínská osmička je symbolem pro prosperitu a štěstí) ... a pak začal padat střemhlav dolů. Na čínských burzách byla první zastávkou s mírným odrazem cena 6666 CNY na burze OKCoin. Šestku považují Číňané za číslo, které je dobré pro obchod - proto ten odraz, při kterém se začalo na chvíli zase nakupovat. Poslední okamžiky euforie, které probíhaly v noci ze čtvrtého na pátého ledna, byly už tak šílené a neuvěřitelné, že západní burzy přestaly kurz sledovat a zasekly se na ceně 1160 USD (Čína v přepočtu dosáhla až k ceně 1270 USD). Kurz bitcoinu byl v jednu chvíli dokonce na paritě s uncí zlata, o tomto milníku se dočtete v novoročním článku. Přehřátý trh musela zchladit až Čínská lidová banka, která během následujícího dne pomocí operací na volném trhu způsobila razantní zvýšení úrokových sazeb, čímž posílila Juan a donutila velké spekulanty prodávat. Další pád byl jen překotnou snahou ostatních vybrat zisky nebo minimalizovat ztráty. V době psaní analýzy ceny dosáhly v západním světě 880 USD a v Číně 6200 CNY. Pádem z výšin si tak bitcoin odepsal 24%, v Číně pak 30%. Nutno dodat, že během vánočních svátků posílil o 46%, Číně pak o 59%! Z toho vyplývá, že ten kdo nakupoval ještě před Vánoci by pořád měl být v zisku.

Právě se nacházíme v nákupní zóně

Co nás v této chvíli čeká dál? Vrátíme se na tak vysoká čísla, nebo je to definitivní konec růstu? Snad se dá něco vyčíst z grafu: Bitcoin kurz graf leden 2017   Uznejte, že jde o nádherný obrázek. Ta dráha letu na měsíc, tedy přesněji na maxima a pak ten prudký pád.... jako by to vytvářelo nějakou zarážku, za kterou se nachází čistý vzduch. Z aktuálních informací lze říct tolik: Kolem ceny 880 vzniká jakýsi support, který může sloužit jako nákupní zóna. Občas se nejspíš stane, že cena se dostane i níže, ale postupem času by to mělo být méně často. Velmi důležitá je spodní trendovka, po jejím prolomení by se mohla cena vydat nekontrolovatelně dolů. Lze také s určitou jistotou říct, že zpět na maxima se hned tak ceny nedostanou. Reálná maxima bych viděl kdesi kolem 1025-1079 USD. Jinak bude cena pendlovat mezi nákupní zónou a tisícovkou, tak jak jsem zhruba naznačil, samozřejmě může se to trochu lišit. Po celou dobu by přitom nemělo dojít k protnutí spodní trendovky. Doporučuji tedy zatím držet a stop loss nastavit na 800 USD. Pokud náhodou máte prodáno a hledáte místo k nákupu, tak v nákupní zóně to je ideální. Nejlepší je nastavit si limitní nákup kousek nad trendovku a každý den o kousek posunout, co kdyby náhodou došlo k testování trendovky. A hned kousek pod trendovkou mít stoploss, to pro případ, že by test nevyšel. Znamenalo by to sice ztrátu, ale ta by nikoho neměla zruinovat.

Sentiment na burzách, úroky a hloubka trhu

OKCoin top traders sentiment: 49% hlasů pro long, 47% pro short, 35% objemu long a 24% objemu short. Úroky úvěrů na Bitfinexu rostly jak pro bitcoiny tak pro dolary a aktuálně spíš vedou úroky ve prospěch dolarů, protože neklesají pod 0.1%, zatímco bitcoiny lze půjčovat za 0.0854% denně. Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 kupující, BTC-e 3x kupující, Bitfinex 3:2 kupující, BTCChina vyrovnáno, Kraken vyrovnáno Doporučení: Držet, nákup pod 880 USD, stoploss 800 USD, sledovat trendovku, při proražení prodat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.