Kurz bitcoinu – analýza. Co přijde po pohybu do strany?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Víkend nepřekvapil, přišly menší výprodeje

Po týdnu opět nastal čas podívat se na grafy a vyčarovat nějakou malůvku, která by mohla s jistou dávkou štěstí předpovědět budoucí vývoj. Nejprve ale k tomu, co za posledních sedm dní stalo. Víkend byl totiž opět ve znamení výprodejů, ale na to si myslím už většina čtenářů zvykla. Nešlo o moc velký pokles, jen o cca 12 až 14 dolarů. Srovnejte to s obdobím poloviny ledna tohoto roku, kdy cena bitcoinu padala o 50 dolarů denně. I tak to pro někoho ale nemuselo být příjemné.

Upozorňoval jsem, že trh se bude potýkat se supertrendovkou, byl jsem však optimistou a doufal jsem v její proražení. To se nestalo, a po sedmi dnech stále nemáme jasno. Situace je stejná jako minule, jen o pár dolarů níže.

Šance na růst, pozor ale na varovné signály

Na grafu je vidět, že nedělní výprodej prakticky začal při dosažení supertrendovky. Tím se konfrontace s s trendovkou odložila o pár dní. Druhá trendovka omezuje graf zespodu a celý obrazec se tak dá vtěsnat do pěkného trojúhelníku. Trojúhelník má mírně rostoucí základnu, což dává vyšší naději, že nakonec ho bude cena opouštět směrem vzhůru.

kurz bitcoinu 5. června 2015
Na druhou stranu bych rád upozornil na kroužek v levé části grafu, jehož vnitřek nápadně připomíná kroužek v pravé části grafu, tedy aktuální stav. Tehdejší stav nastal v polovině prosince a výsledkem byl pád až k cenám okolo 166 USD. Tenhle signál rozhodně neberte na lehkou váhu. Pokud se bude situace opakovat, těch 166 USD není zas tak hluboko.

Ještě nějaká data ze swapů. Bitcoinové swapy vzrostly o 30%, jejich úroková míra však stagnovala nebo lehce klesala (aktuálně 0.0238% denně). Stav USD swapů je prakticky nezměněn, i tady úroková míra mírně poklesla (aktuálně 0.0696% denně). Nově budeme také sledovat hloubku trhu na různých burzách. Na Bitfinexu výrazně převažují kupující, a to až 2x. Na BitStampu naopak lehce převažují prodávající zhruba o 15%.

Doporučení: Držet a bedlivě sledovat.

Nová aplikace - pomoc traderům

PS: Pokud chcete sledovat náladu na trhu, podívejte se na aplikaci http://btcseer.novacisko.cz/ . Chci jen upozornit, že aplikace ve skutečnosti nedokáže předpovědět budoucnost, veškeré své predikce odvozuje pouze od aktuálního stavu hloubky trhu na Bitfinexu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: calicospanish.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.