Kurz bitcoinu – analýza. Čínské zákazy i hoaxy hýbou trhem

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Po krátké prázdninové přestávce pokračujeme v analýzách trhu s bitcoiny. Samozřejmě i tentokrát se budu snažit odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu. Bude ještě na podzim o BTC zájem? Nebo je to jen nafouknutá bublina, která v nejbližší době praskne, jak se neustále objevuje v médiích?

Číně se nelíbí ICO a bůhví co ještě

Během mé odmlky vystoupal kurz bitcoinu těsně pod hranici 5000 USD. Krásné, ne? Na Bitfinexu šlo konkrétně o 4970 USD. Pak se něco stalo a šlo to dolů. A co se stalo, to v zásadě nikdo neví. Prý Čína zakázala ICO. Co je ICO ve zkratce? Jedná se o formu financování startupů, něco jako kickstarter, pouze místo spoléhání se na nějakou autoritu si prostě společnost vytvoří nový coin a ten prodá na burze. Osobně jsem měl tento způsob financování za ... rozhodně pochybný, protože takto vydaných coinů je obrovské množství a Bůh ví, kolik z nich jsou podvody. Dále jsem se domníval, že ICO se používá i z toho důvodu, aby se obešly určité právní a politické problémy spojené s financováním některých projektů. Nenapadlo by mne, že tento typ financování byl nějakým způsobem oficiálně posvěcen v Číně. No, rozhodně to před pár dny Čína zakázala a protože je hodně těchto projektů financováno přes BTC nebo ETH, došlo k masivním výprodejům zejména na těchto dvou měnách. Samozřejmě, že se s tím svezla valná většina altcoinů, jejichž kurz je kótován oproti BTC a co se týče coinů vzniklých z ICO,... to raději ani nepočítat, propady byly i o polovinu. Otázkou je, kolik z toho jsou spekulativní prodeje a zda vůbec nějaké vyhlášení může mít vliv na decentralizované a politicky neovlivnitelné měny. Stejně tak včerejší zpráva o tom, že Čínská lidová banka zakázala směnu Bitcoinu za Juan. Přestože žádná čínská směnárna nic takového nepotvrdila, došlo v reakci na tuto zprávu k dalšímu oslabení a to až na 4100 USD za 1 BTC. Stojí bitcoin před významnou korekcí, nebo jde jen o dobře organizovaný hoax některých subjektů, kteří se snaží srazit cenu a nakoupit ještě levně? To totiž ovlivní, jestli další bude další vývoj pokračovat vzhůru, nebo půjdeme jižním směrem. Prozradí nám to graf? kurz bitcoinu analýza září 2017 Je vidět, že se růst ceny bitcoinu po dosažení úrovně zhruba 4500 USD zpomalil a teď to vypadá, že by mohla cena pokračovat do boku. Domnívám se, že na nějaký prudký výprodej k 3000 je ještě relativně brzo. Může se opakovat scénář z minulého vrcholu, tedy, že cena bude pokračovat do boku, střídavě se budou opakovat menší propady a zase výstupy. Pak dojde někdy v říjnu k krátkému propadu na hranici 3150 USD... no a pak se uvidí. Doporučoval bych tedy nyní část bitcoinů odprodat a být připraven spíš na vlnkování. Hranice 5000 ale může být přesto krátkodobě překročena.

Sentiment na burzách, úroky na lendingu

Na Bitfinexu obchodníci preferují shorty a to v poměru (long:short): 17:20 Čínský OKEC mezi TOP tradery nepreferuje nic - 51:49, na objemy též vyrovnáno. Na Bitfinexu klesá zájem o půjčky v dolarech, úrok klesl z 0.095% na 0,077%. Bitcoiny lze v průměru půjčit za 0.021% a tento úrok se víceméně moc nemění. Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, OKCoin - vyrovnáno, Kraken - 3x prodávající. Doporučení: Část, nebo až polovinu prodat, zbytek držet a čekat. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.