Kurz bitcoinu – analýza. Čína tlačí, rozhodnuto ale není

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Opět se setkáváme na páteční technickou analýzou a předpovědí bitcoinového kurzu. Nejprve malá rekapitulace minulého týdne.

Cena bitcoinu se drží pod rezistencí 386 dolarů

Ačkoliv jsem spíš předpokládal prodejní tlaky, vypadá to, že zejména čínský optimismus nepolevuje. Došlo tedy k dalšímu růstu až k hranici 386 USD, kam jsem minulý týden umístil Fibonacciho retracement 61.80%. Zatím se zdá, že tato cena bitcoinu je aktuálně rezistencí a bude rozhodující pro další vývoj. Dále se nám vytvořila trendovka, která začíná na 310 USD a aktuálně zasahuje někam k 355 USD. Uvidíme, jak silný tvoří support, zda se na ní vyskytuje dost koupěchtivých obchodníků.

kurz bitcoinu prosinec 2015

V tuto chvíli to vypadá následovně. Zdá se, že existuje velký potenciál k návratu na 386 USD. Další vývoj ale není tak jistý. Pokud dojde k rychlému návratu třeba během tohoto víkendu, pak by to mohl být začátek dalšího růstu. Ale těsně předtím se tam objeví ještě jeden oblouček, než cena definitivně opustí třístovkovou oblast a vydá se směrem na měsíc. Pořád však ještě nejsem přesvědčen, že tady ten potenciál je. Takže bych se připravil na alternativu, že se cena bitcoinu u 386 USD otočí, udělá druhý vrchol a půjde dolu.

Aktuálně tedy radím opatrný nákup, používat stoploss a počkat na ceny kolem 380. Následně zařídit stoploss na 370 a počkat, jak se trh rozhodne. V případě pádu pod 345 lze čekat dump až na 300 USD.

Marging Funding na Bitfinexu: Zájem o dolary klesá, počet půjček klesl v objemu pod 22 mil USD a klesl i úrok na 0.03%. Zájem také pomalu klesá i u BTC půjček, v objemu se počet půjčených bitcoinů drží na 8500 BTC za trvale klesajícího úroku až k 0.007%

Hloubka trhu: Bitstamp: vyrovnáno, Bitfinex: vyrovnáno, BTC-e: převaha prodávajících 3:1, BTCChina: vyrovnáno. (OKCoin a Huobi se nedaří zjistit) Doporučení: Opatrný nákup, být připraven kdykoliv prodat, ale neutahovat stoploss, zvlášť pokud se podaří dotlačit pozici do zisku. Pak stačí umístit SL těsně nad vstupní pozici, tak aby zisk pokryl poplatky a čekat, jak se trh rozhodne. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.