Kurz bitcoinu – analýza. Bitfinex: Zachraň se kdo můžeš

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu na další týden bude tentokrát velice obtížné. Obchodování s bitcoinem totiž narušily banky, a zrovna se to týká těch, přes které do bitcoinu tečou nové peníze. Zatím se zdá, že se problémy týkají především bank na Taiwanu, bohužel v těchto institucích má účet burza Bitfinex a dále pak některé čínské směnárny.

Problémy Bitfinexu ženou cenu bitcoinu vzhůru

Bitfinex už nemá problém jen s výběry peněz, ale také s deposity. Celkově peněžní toky po "drátech" (bankovní převod se překládá jako wire transfer) úplně zamrzly a Bitfinex zůstal na suchu. Podle dosavadního vývoje ceny na Bitfinexu, která atakovala až hodnotu 1333 USD to vypadá, že uživatelé opouští Bitfinex, jako když krysy opouští potápějící se kocábku a používají k tomu právě bitcoiny. Bitfinex však nemá ve svých walletách nekonečně mnoho BTC a jak bude klesat zůstatek, bude cena bitcoinu i nadále růst. Můžete sice arbitrovat - koupit bitcoiny levněji na jiné burze a prodat je na Bitfinexu s bonusem, ale získané dolary si teď prostě nevyberete. Naprosto stejný bonus lze získat i na ostatních altcoinech, což se při zpětném převodu objeví jako dost zásadní přirážka. Ceny na Bitfinexu tak nemůžeme pro další analýzu brát v potaz a pro dnešní věštírnu jsem si zvolil graf na Bitstampu. kurz bitcoinu 2017 dubnová analýza Bitstamp má ATH (nejvyšší cenu) na ceně 1296 USD, pokud nepočítám spike z 10.března 2017, který nastal v důsledku extrémní volatility. K této ceně jsme se v minulém týdnu přibližovali, ale nakonec se růst zastavil na 1250 USD. Bitstamp se prostě nenechá tak snadno vytáhnout šílenstvím na Bitfinexu, a tak se spíš zvyšoval rozdíl v cenách, než cena samotná.

Nenakupujte bitcoiny na vrcholu

Myslím si, že ochota překonat rezistanci nebude velká. Můžeme v konečném důsledku dosáhnout ATH, ale s velkou pravděpodobností se to od maxima odrazí směrem dolů. Napomoci by k tomu mohly právě problémy s bankami. Pokud by došlo k rozšíření problémů na další burzy, může to způsobit paniku a dlouhodobí držitelé bitcoinu se jej mohou začít zbavovat. Konečně, jsme na vysokých cenách, kdo drží dlouho, má vyděláno, nač si přidělávat problémy. K čemu je mi drahý bitcoin, když jej nemohu převést na fiat? Tedy pokud se na bitcoiny díváte stejnou optikou, jako třeba na akcie. K tomu je nutné ještě přičíst stále platný zákaz výběru bitcoinů na některých čínských burzách. Upřímně si nejsem jist, kdo na takové burze obchoduje, když tam nemůže poslat hotovost a nebo si vybrat bitcoiny. Pokud by se problémy kolem bank nějakým zázrakem vyřešily, nebo by sílil tlak na růst cen na Bitfinexu na nějaké extrémní úrovně, mohlo by dojít k průrazu rezistance, a pak je nutné se připravit na naprostou divočinu, protože dojde ke kombinaci euforie a strachu. Volatilitu lze koneckonců očekávat tak jako tak, takže, buďte ve střehu.

Sentiment na burzách, úroky a hloubka trhu

OKCoin: hlasování vyrovnáno, objem (long:short) vychází 30:34 Bitfinex sentiment (long:short) = 15:20 Na Bitfinexu klesly úroky na USD z 0,022 na 0,017%. Naopak výrazně dražší jsou na Bitfinexu bitcoiny - z 0,05% na 0,15%. Pokud Bitfinexu věříte, lze tam nějaký ten satoshi vydělat půjčováním, ale já to v této chvíli nedoporučuji. Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 2x kupující, OKCoin - vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno. Doporučení: Bitcoin u ATH, může jít dolu. Stále není nákup na místě. SL bych dal na 1100 USD (dle Bitstampu). Od toho místa prodávat nebo shortovat. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.