Konečně to někdo napsal srozumitelně

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Bitcoin Transaction malleability

Přiznám se bez mučení. Nejsem technický typ, matematické vzorce jsou pro mě jako čínský rozsypaný čaj. Kryptografie mě sice fascinuje (a technologie bitcoinu o to víc), ale sám bych naprogramoval tak maximálně ovladač na televizi.

Bitcoinová komunita produkuje pojmy, kde laik žasne a odborník se diví :-) . Jedním z nich je Transaction malleability. Tedy vlastnost bitcoinu, kterou burza MtGox po oznámení o zastavení výběrů BTC z burzy prezentovala jako problém a "chybu v bitcoinu".  V diskusních fórech se zasvěcení brzy sjednotili na tom, že to není problém, ale skutečně vlastnost, která je již roky dobře známá - nicméně pokud Mt.Gox diletantsky nezajistí vícenásobné ověření odchozích transakcí, může toho někdo využít. A přesně to se stalo.

Vysvětlení Františka Fuky

Velmi srozumitelně vše popsal a vysvětlil František Fuka ve svém článku, o který se rád podělím. Nenechte se zmást tím, že je to především filmový kritik - problematice bitcoinu opravdu rozumí... Díky a víc takové osvěty!

 Kliknutím na obrázek přejděte na článek.

mtgox krach

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.