Jak získat bitcoin zdarma, aneb co (ne)čekat od bitcoin faucets

Faucety, "bitcoiny zdarma" a jejich místo na trhu

Vzpomínáte si ještě na rok 2010, kdy spatřil světlo světa první Bitcoin faucet? V následujících letech se spustil doslova boom těchto drobných webových stránek nabízejících odměny v podobě malých sumiček kryptoměny za shlédnutí webových stránek, plnění triviálních úkolů či hraní her. S masivním rozkvětem burz a směnáren se chvíli zdálo, že jejich zlatá éra pomalu končí. Jen letmý pohled na výsledky vyhledávání hesla „Bitcoin Faucets“, nebo u nás "Bitcoin zdarma" ovšem napoví, že opak je pravdou a mánie ještě ani zdaleka neskončila. V souvislosti s prosazením kryptoměn na klasických trzích přeci jen ustoupila mediální pozornost věnovaná těmto stránkám trochu do pozadí. Tradiční média již z principu sledují především pohyb na burze a objemy nákupů a prodejů. Faucety a jejich portfolio tvoří natolik zanedbatelný podíl na trhu, že nemohou pohyb měny žádným způsobem ovlivnit. Hlavním cílem následujícího textu je přiblížit fenomén vyhledávaného pojmu "bitcoin zdarma" a popsat stávající situaci v oblasti krypto faucetů. Představíme vám pět stránek, které v současnosti udržují velmi silnou pozici. Obávat se nemusí ani nováčci, jejichž edukaci věnujeme první kapitolu týkající se obecného popisu principu fungování faucetů.

Jak to funguje?

Co je to tedy ten faucet a jakými mechanismy je řízen? Ve své podstatě se jedná o webovou stránku či aplikaci, která návštěvníky v pravidelných intervalech odměňuje za plnění různých úkolů. Mezi ty nejběžnější patří kupříkladu řešení CAPTCHA, hraní her, sázení a podobně. Výsledná odměna činí malinká sumička v hodnotě několika satoshi a pro její zisk je zapotřebí stránku pravidelně navštěvovat a kliknout tam, kde je třeba - od toho se také odvíjí obecně vžitý název - klikačky. Mnohé weby zvyšují svou atraktivitu nejrůznějšími referral programy nebo členstvími v klubu. Nabízejí uživatelům možnost získat další prostředky přivedením známých či kamarádů, nebo pravidelnými investicemi, které se následně zhodnocují. Často nechybí ani ruleta, poker nebo sázka HIGH/LOW, kde lze drženou částku znásobit, nebo také nenávratně ztratit. Zatímco v dřívějších dobách existovaly výhradně bitcoinové faucety, dnes při troše hledání naleznete stránky věnované také altcoinům, např. klikačky pro Litecoin zdarma , Dogecoin a další. Je jen na vás, jaké měně dáváte přednost. Možná vám přijde vše výše zmíněné až moc lákavé a hledáte nějaký ten háček? Ano, faucety nejsou ani zdaleka bez chyby. Stávají se například terčem hackerských útoků, které odčerpávají prostředky uživatelů. Některé pochybnější stránky se snaží propašovat do návštěvníkova počítače těžební program a skrytě využívají výkon uživatelova počítače, nebo mobilního telefonu. Ačkoliv se jedná o zajímavou možnost, jak si přijít na drobnou sumičku kryptoměny, nepočítejte s tím, že by faucety samy o sobě skýtaly možnost zbohatnutí a že si opravdu vyklikáte celý bitcoin zdarma. Získané částky jsou spíše příjemným zpestřením než opravdovým výdělkem. Pokud jde o samotné faucety, jejich zdrojem výdělku jsou placené bannery a reklamy, které si u nich objednávají inzerenti. A z těchto plateb malou část získávají návštěvníci webu. Cílem faucetu je proto udržet vás co nejdéle na webu, nebo motivovat ke klikání na jednotlivé reklamy a bannery.

Nejlepší stránky pro faucety a bitcoiny zdarma

Kryptosvět je dobře znám svou turbulentní povahou a neustálými změnami. Projekty, které jsou jeden rok na vrcholu, mohou ten další skončit v propadlišti dějin. Nejinak je tomu i u faucetů. Za dobu  devítileté existence se jich vyrojily doslova stovky, některé se úspěšně etablovaly a fungují dodnes, jiné zažily svých několik minut slávy a zapadly do průměru, další se staly obětí hackerů, spekulantů či prostě jen nezájmu uživatelů. Pojďme se teď společně podívat na pět nejvýznamnějších Bitcoin faucetů současnosti. Zdaleka nejdůležitějšími kritériem při jejich výběru byla dobrá pověst, pokud jde o vyplácení získaných odměn, záruka tradice a paleta možností rozšíření konta. Pětici nejlepších stránek, jimž věnujeme samostatné kapitoly tvoří:
 • Cointiply
 • BitFun
 • FreeBitcoin
 • Moon Bitcoin
 • BonusBitcoin

Cointiply

Cointiply vstoupil na trh relativně pozdě, v únoru roku 2018. Ani to mu ovšem nezabránilo stát se nejoblíbenějším faucetem současnosti. Při registraci musíte mít vlastní Bitcoin adresu, na kterou vám budou zasílány získané prostředky. Stránka nabízí hned několik způsobů, jimiž lze drahocenné satoshi získat. Základ tvoří klasický faucet, jenž každou hodinu rozdává předem dané množství coinů. Stačí kliknout, zadat Captcha a vytočit si číslo. Podaří-li se vám dostat do daného rozmezí, může se vaše odměna ještě navýšit. Další možnosti představují nabídky třetích stran, které opět za splnění úkolu nabízejí uvedenou částku. Tematickou náplň obvykle tvoří hraní her, sledování videí nebo vyplnění krátkého dotazníku. Velmi oblíbenou kratochvíli spatřujeme ve sledování videí, za něž lze opět získat relevantní odměny. Zdaleka nejvíce času ovšem uživatele tráví v tzv. Cointiply Multiplier. Jedná se o minihru, jejímž prostřednictvím můžete své zisky znásobit, nebo ztratit. Princip je velmi podobný Hledání min ve Windows. Vsázíte určitou sumu a klikáte na body na mapě. Když se trefíte, odměna se násobí. Jediná chyba ale vede k jejímu nenávratnému zmizení. Cointiply je považován za nejlepší faucet současnosti. Nejen šíří nabídky činností, ale zejména spolehlivostí výplat překonává prakticky všechny své rivaly. Minimální výběr je stanoven na 100 000 Coinů. Hlavními atributy faucetu tedy jsou:
 • Bohatá paleta činností
 • Spolehlivé vyplácení odměny
 • Odměny za loajalitu a možnost pravidelného zhodnocení coinů na účtu
 • Aktivní zákaznická podpora
cointiply bitcoin zdarma

BitFun

Jak již název stránky napovídá, při zisku cenných coinů byste se měli bavit! O to se jistě postará bohatá nabídka her a aktivit, kterou naleznete na faucetu BitFun. Základ samozřejmě spočívá v pravidelném výběru pevně stanoveného množství satoshi. Následuje škála zábavných aktivit, ale také videí, nebo sázek. Hlavní nevýhodu oproti ostatním stránkám spatřujeme v relativně nízkých odměnách. Na hranici pro výběr, 50 000 satoshi, se docela načekáte. Přijmete-li však za svou filozofii stránek a při vydělávání se budete bavit hraním, pak se nakonec všechno až tak špatně nejeví. Následuje shrnutí nejdůležitějších vlastnosti faucetu BitFun:
 • Bohatá škála nejrůznějších aktivit
 • Velkorysý referral program
 • Spolehlivá platba
 • Nízké odměny
bitfun klikačky

FreeBitco.in

Jedna z nejstarších a nejštědřejších stránek na trhu, Freebitco.in (neplést s FreeBitcoin.io), si stále udržuje vysokou popularitu a oblibu mezi fanoušky. Nejdůležitější součást samozřejmě představuje klasická klikačka, během níž vytočíte jedno z čísel od 0 do 999 999. Odměnu dostanete podle toho, jak moc se blížíte nejvyšší cifře. Zatočení je možné vždy po zadání CAPTCHA kódu. Získané prostředky můžete investovat do oblíbené HI/LO hry, v níž je vaším cílem uhodnout, zda padne nízké, nebo vysoké číslo. Bohužel jsou šance v této hře nastaveny mírně ve váš neprospěch. Další možnost skýtá loterie probíhající každý týden. Hlavní výhra v ní činí i jednotky BTC. Výplaty probíhají pravidelně každou neděli od hranice 0,0003 Bitcoinu. Faucet Freebitco.in se dlouhodobě těší z vynikající reputace a úspěšně přežil několik velkých hackerských útoků. Od registrace na FreeBitco.in můžete očekávat:
 • Pravidelný přísun poměrně vysokého množství satoshi
 • Spolehlivou výplatu
 • Možnosti dodatečného výdělku
 • Další šance při hře
freebitcoin

Moon Bitcoin

Jste naprostými začátečníky a rádi byste kryptoměnu získávali bez vynaložení většího úsilí? Potom jistě vezmete zavděk faucetem Moon Bitcoin, jeho princip je naprosto jednoduchý. Stačí vytvořit účet na peněžence Coinpot a provázat jej se stránkou. Každých pět sekund k vašemu účtu přiskočí sumička satoshi. Rozhodnete-li se ji vybrat, stačí kliknout na příslušné tlačítko, opsat kód a celý obnos se okamžitě připíše na Coinpot peněženku. Výhodu spatřujeme zejména ve faktu, že se prostředky připisují, i když máte zrovna vypnutý počítač, nebo jste je již několik dní nepřevedli. Pravidelná návštěva stránek a převod coinů se však vyplatí, neboť tempo se neustále snižuje, až mince takřka nepřibývají. Díky referral programu automaticky získáváte nárok na 50 % hodnoty výdělku uživatelů, které jste přivedli. Stránka nic dalšího nenabízí, ani ničím jiným zbytečně neodlákává vaši pozornost. Hodí se tak pro začátečníky, kteří mají dostatek času a nevadí jim si na lepší sumičku pár měsíců počkat. Kromě Bitcoinu můžete podobným způsobem získávat také Litecoiny a Dogecoiny. Klíčovými atributy Moon Bitcoin jsou:
 • Uživatelsky naprosto jednoduché
 • Spolehlivá platba
 • Bez zbytečných funkcí a aplikací
 • Zisk coinů i bez aktivního působení na stránce
 • Bez zásahu se příkon neustále zpomaluje
moonbitcoin

BonusBitcoin

Mezi ověřené a spolehlivé faucety patří též BonusBitcoin, fungující od roku 2015. Princip je shodný s ostatními stránkami našeho přehledu. Každých 15 minut dostanete možnost vyřešit CAPTCHA puzzle, za které obdržíte stanovené množství satoshi. Podobně jako u většiny ostatních faucetů můžete získané coiny uložit či se pokusit znásobit v hazardní hře. Bonusový příjem je zajištěn sledováním videí či vyplněním nejrůznějších anket. Výběr je možný od hranice 10 000 satoshi za poplatek, od 50 000 satoshi zdarma. Mnozí uživatelé považují tuto stránku za zářný příklad Ponziho schématu. Je pravdou, že prvotní zisky nejsou příliš vysoké a faucet vyplácí rozumné sumy až tehdy, podaří-li se vám dovést několik referralů. Na druhou stranu platby jsou spolehlivé, a i nejmenší článek v řetězu dostane získané coiny na svůj účet. Podívejme se nyní společně na nejdůležitější vlastnosti BonusBitcoin:
 • Spolehlivá platba prostřednictvím virtuálních peněženek
 • Snadné ovládání
 • Několik bonusových prvků
 • Pomalý přísun měny pouze po desítkách satoshi
Bonusbitcoin

Na snadné a rychlé zbohatnutí nevěřte

Přemýšlíte nad tím, že byste začali „farmit“ faucety a během několika měsíců získali slušné jmění? Tento plán je bohužel odsouzen k neúspěchu. Hlavní úkol těchto stránek totiž nespočívá v tom, vytvořit ze svých uživatelů milionáře snadno a rychle. Právě naopak, musíte se neustále vracet a získávat faucetu vysoký traffic, aby ten mohl těžit z reklam a plateb za návštěvnost. Faucety rozhodně nejsou prostředkem ke snadnému zbohatnutí a bitcoin zdarma je tak trochu marketingová vějička. Mohou posloužit pro prvotní seznámení se s kryptoměnou, zabití volného času či jako minoritní přísun prostředků. Spoléhat se však pouze na ně je nesmysl. Zvláště pak doporučujeme pečlivě zvážit vstup do nabízených „multiplierů“. Ačkoliv se na první pohled jeví jako výborný nápad pro rychlé a bezpracné navýšení částky na účtu, podobají se bohužel výherním automatům. Nejprve vás namlsají, aby následně nastoupila vlna proher, která vás připraví o všechny vyhrané coiny - zkrátka je potřeba skončit včas. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.